podgląd wydruku drukuj

Tekst Patryka Słowika najlepszy w kategorii Dziennikarstwo specjalistyczne


W kategorii Dziennikarstwo specjalistyczne w konkursie Grand Press nagrodzono tekst „Prawdziwie wrogie przejęcie” Patryka Słowika (”Dziennik Gazeta Prawna”).

W tekście ”Prawdziwie wrogie przejęcie” autor na przykładzie słynnych braci Stajszczaków opisuje, jak wygląda walka o spółkę – w sądzie i poza nim.

Pozostałe nominacje w kategorii Dziennikarstwo specjalistyczne

„Gar słodkich atomów” – rozmowa Michała Kuźmińskiego („Tygodnik Powszechny”) z materiałoznawcą Markiem Miodownikiem o tym, że każda kuchnia to skład materiałów chemicznych i że każdy z nas zjada część sztućców i garnków.

Cykl historyczny: „Żydówki z Praust. Słabsze szły na spalenie”, „Latające smoki i Umschlagplatz”, „Cenne znalezisko pod Pruszczem” – Bartosz Gondek i Marek Kozłow („Gazeta Wyborcza Trójmiasto”, Wyborcza.trojmiasto.pl) opisują, jakie znaczenie miał Pruszcz Gdański dla Niemców podczas drugiej wojny światowej.

Cykl: „Cygan o Żurku” – Rafał Różak („Głos Wągrowiecki”) przedstawia kulisy powstania konspiracyjnej formacji o zabarwieniu AK-owskim Grupa Leśna „Pogromcy” na terenie powiatu wągrowieckiego, której działalność budziła wiele kontrowersji.

Cykl: „Łowcy frajerów” – internetowy materiał Mateusza Ratajczaka (Wirtualna Polska Money.pl) ujawniający, jak pod nosem Komisji Nadzoru Finansowego działają firmy prowadzące agresywną sprzedaż ryzykownych inwestycji przez telefon.

„Choroba jeszcze nie minęła” – program Tomasza Patory („Superwizjer” TVN), w którym autor pokazał, że w Polsce nadużywane jest prawo do przymusowego kierowania przez sąd na oddziały detencyjne, co narusza podstawowe prawa człowieka.

„Hejt i hajs” – tekst Miry Suchodolskiej („Dziennik Gazeta Prawna”) o grupie youtuberów, którzy z agresji, hejtu, sadyzmu i wulgaryzmów uczynili sobie sposób na życie i zarabianie.

Kulczyk Investments Grupa Żywiec Grupa LUX MED MoneyGram Polska Google Nest Bank KGHM POLIN Samsung
© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl