podgląd wydruku drukuj

Magdalena Rigamonti przeprowadziła najlepszy wywiad


Nagrodę Grand Press w kategorii Wywiad otrzymała Magdalena Rigamonti (”Dziennik Gazeta Prawna”) za wywiad „Zasady są jasne: wygrała ta partia i morda w kubeł”.

„Zasady są jasne: wygrała ta partia i morda w kubeł” to wywiad Magdaleny Rigamonti z dyrektorem TVP 2 Marcinem Wolskim, w którym dziennikarka wydobywa od niego wszystko, co chce.

Pozostałe nominacje w kategorii Wywiad

„Naród między chrztem a bierzmowaniem” – wywiad Błażeja Strzelczyka („Tygodnik Powszechny”) z dominikaninem o. Ludwikiem Wiśniewskim o konserwatywnym Kościele, posłuszeństwie duchownych i o. Rydzyku, który mógłby stać się prorokiem zamiast politykiem.

„Rzepliński. Przekraczający granice, wszelkie” – wywiad Tomasza Kwaśniewskiego („Gazeta Wyborcza – Magazyn Świąteczny”) z Andrzejem Rzeplińskim, prezesem Trybunału Konstytucyjnego.

„Szydełko” – rozmowa Anny Dziewit-Meller („Wysokie Obcasy – Gazeta Wyborcza”) z ginekolożką ze Śląska o skutkach podziemia aborcyjnego w latach 50. XX wieku.

„Nienawiść w puszczy” – wywiad Bożeny Aksamit („Duży Format – Gazeta Wyborcza”) z nawróconym myśliwym Zenonem Kruczyńskim.

„Zniesmaczona sympatyczka” – wywiad Rafała Wosia („Polityka”) z Kataryną, która mówi szczerze o trudach samodzielnego myślenia w czasach ideologicznych monobloków.

„Ja Piotrusia bardzo chciałam” – wywiad Renaty Grochal („Gazeta Wyborcza – Magazyn Świąteczny”) z matką piłkarza Macieja Szczęsnego, która radzi Jarosławowi Kaczyńskiemu, by nie decydował za kobiety, czy mają rodzić dzieci z chorobą Downa.

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl