podgląd wydruku drukuj

Wojciech Bojanowski zdobył Grand Press za reportaż telewizyjny


Nagroda Grand Press w kategorii Reportaż telewizyjny trafiła do Wojciecha Bojanowskiego (TVN 24) za reportaż ”Droga przez piekło”.

„Droga przez piekło” to reportaż Wojciecha Bojanowskiego zrobiony na odcinku autostrady w Calais, gdzie od ponad dwóch lat zdeterminowani imigranci, chcąc się dostać do Wielkiej Brytanii, napadają na jadące w stronę granicy ciężarówki.

Pozostałe nominacje w kategorii Reportaż telewizyjny

Cykl: „Radny kpi z prawa” – reportaż Artura Borzęckiego („Interwencja” Polsat) o radnym gminy Wołczyn, który mimo wymierzanych mu kar wciąż atakuje i zastrasza mieszkańców.

„Kierunek Budapeszt” – reportaż Cypriana Jopka („Czarno na białym” TVN 24) pokazujący, jak zmieniły się Węgry w ciągu sześciu lat rządów Viktora Orbána i czy taka przyszłość czeka Polskę.

„Staruszkowo” – reportaż Joanny Frydrych („Magazyn Ekspresu Reporterów” TVP 2) o pani Krystynie prowadzącej w Karpaczu dom dla starych i chorych psów.

„Niepełnosprawni?” – reportaż Aliny Suworow („Magazyn Ekspresu Reporterów” TVP 2) o tym, jak prezydent Zielonej Góry i jego urzędnik załatwiają sobie orzeczenia o niepełnosprawności, by móc korzystać z udogodnień dla niepełnosprawnych.

„Hejt, który niszczy życie” – reportaż Endy’ego Gęsiny-Torresa („Superwizjer” TVN) o youtuberach, którzy budują swoją popularność na obrażaniu i poniżaniu innych, wychowując armię hejterów.

„Żar” – reportaż Andrzeja Buchowskiego (TVP 3 Opole) pokazujący niesamowitą Kobiecą Drużynę Pożarniczą z OSP Żelazna, która jako jedyna w kraju zdobyła potrójne wicemistrzostwo Polski i kilkakrotnie mistrzostwo województwa w zawodach sportowo-pożarniczych.

Kulczyk Investments Grupa Żywiec Grupa LUX MED MoneyGram Polska Google Nest Bank KGHM POLIN Samsung
© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl