podgląd wydruku drukuj

Alicja Kulik zrobiła najlepszy reportaż radiowy


Za najlepszy reportaż radiowy w konkursie Grand Press uznano reportaż ”Skazani na siebie” Alicji Kulik (Polskie Radio Olsztyn).

„Skazani na siebie” to reportaż Alicji Kulik o tym, jak po marszu KOD w Olsztynie pracownik jednego z pubów odmówił wpuszczenia do środka ludzi, których poglądy mu nie odpowiadają.

Pozostałe nominacje w kategorii Reportaż radiowy

„Wymyśliłam sobie” – reportaż Katarzyny Błaszczyk (Program I Polskiego Radia) o Agnieszce, która przeżyła śmierć pierwszego dziecka i traumatyczny poród drugiego, co było motywacją do podjęcia pracy wolontariuszki w hospicjum.

„Jazydzi” – reportaż Agnieszki Lichnerowicz (Tok FM) o sytuacji w irackim mieście Sindżar, w którym w 2014 roku podczas ataku bojowników Państwa Islamskiego doszło do ludobójstwa na jazydach.

„Ja, mamusia i pies” – reportaż Małgorzaty Nabel-Dybaś (Polskie Radio Zachód) o Klaudii, która jest taka sama jak wszyscy, oprócz tego, że nie widzi.

„Śmieszno i straszno” – reportaż Beaty Kwiatkowskiej i Olgi Mickiewicz-Adamowicz (Program I Polskiego Radia), tragikomiczna opowieść o najbardziej zadłużonej w Polsce gminie Ostrowice, stojącej na skraju bankructwa z powodu działań wójta, który pożyczał na inwestycje w parabankach.

„Profesor doktor rektor” – reportaż Bartosza Panka (Program II Polskiego Radia), sylwetka rektora Alfreda Jahna, którego postawa w 1968 roku uratowała wrocławskich studentów od starć z milicją i aresztowań.

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl