podgląd wydruku drukuj

Anna Śmigulec autorką najlepszego reportażu prasowego


„Wojny Galiny” Anny Śmigulec („Duży Format – Gazeta Wyborcza”) to najlepszy reportaż prasowy w konkursie Grand Press.

„Wojny Galiny” to reportaż Anny Śmigulec opowiadający, jak Ukrainka o polskich korzeniach jest wyrzucana z Polski wraz z adoptowanymi na Krymie dziećmi, ponieważ nasz urząd znalazł w jej paszporcie wizę do Anglii.

Pozostałe nominacje w kategorii Reportaż prasowy

„To nie wasza rodzina” – reportaż Stanisława Zasady („Tygodnik Powszechny”) o pociągu widmie, który z Czech przywiózł do Rawicza prawie setkę niemieckich niemowlaków. Niewiele z nich poznało prawdziwych rodziców.

„Dobry wieczór, morderco. Policjanci z Archiwum X wyjaśnili zbrodnię sprzed 22 lat” – reportaż Olgi Bierut („Duży Format – Gazeta Wyborcza”) opowiadający, jak najlepsi policjanci znajdują sprawców niewyjaśnionych morderstw sprzed lat.

Cykl „Zatoka świń” – Bożena Aksamit i Piotr Głuchowski („Duży Format – Gazeta Wyborcza”) opisują, jak samobójcza śmierć 15-letniej Anaid spowodowała, że na jaw wyszła działalność Krystiana W. i seksskandal w Sopocie.

„Takie jest życie, córuchna” – reportaż Edyty Gietki („Polityka”) o siostrze przez lata gwałconej przez brata, której – gdy doniosła w końcu o tym policji – wyrzekli się matka i ojciec.

„Wygumkowana” – reportaż Małgorzaty I. Niemczyńskiej („Duży Format – Gazeta Wyborcza”) o Ewie Ossowskiej, zbyt ładnej i młodej, by mogła przejść do historii jako walcząca u boku robotników Stoczni Gdańskiej w 1980 roku.

„Dziary narodowe” – Konrad Oprzędek („Duży Format – Gazeta Wyborcza”) opowiada, co myślą o Polsce i o sobie młodzi płci obojga, właściciele tatuaży patriotycznych.

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl