podgląd wydruku drukuj

Michał Szułdrzyński z nagrodą w kategorii Publicystyka


Michał Szułdrzyński (”Rzeczpospolita”) zdobył nagrodę Grand Press w kategorii Publicystyka.

Michał Szułdrzyński otrzymał nagrodę za tekst ”Klasa średnia z łaski PiS”, w którym wyjaśnia, że budowa nowej klasy średniej jest zabiegiem celowym, bo ma się ona stać zapleczem na długie lata gwarantującym poparcie Prawu i Sprawiedliwości.

Pozostałe nominacje w kategorii Publicystyka

„Księga dżungli, czyli klasa średnia patrzy w dół” – tekst Karoliny Lewestam („Dziennik Gazeta Prawna”) o tym, jak mylne pojęcie o biedzie ma polska klasa średnia.

„Pany czy chamy” – tekst Grzegorza Szymanika („Duży Format – Gazeta Wyborcza”), w którym autor analizuje, jak wiele zachowań Polaków wskazuje na pozostałości po pańszczyźnie i tradycji folwarku.

„Europa. Wyznanie wiary” – tekst Michała Okońskiego („Tygodnik Powszechny”) o tym, że Euro 2016 we Francji to święto, ponieważ właśnie wtedy wygrywa Europa otwarta i wielokulturowa.

„Uległość” – Ewa Wilk („Polityka”) przedstawia Jarosława Kaczyńskiego, który dla swoich zwolenników jest charyzmatycznym guru.

„11 tygodni, a jednak człowiek” – tekst Andrzeja Gajcego („Rzeczpospolita”), który w cieniu Czarnego Protestu każe czytelnikowi raz jeszcze rozważyć, kiedy płód staje się człowiekiem.

„Lichwa” – odcinek programu „Państwo w państwie” (Polsat) autorstwa Małgorzaty Mikulskiej-Rembek, Małgorzaty Cecherz, Anny Oblickiej i Przemysława Talkowskiego pokazujący działalność zorganizowanych grup, które udzielają pożyczek lichwiarskich, by dzięki temu móc przejmować nieruchomości za ułamek ich wartości.

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl