podgląd wydruku drukuj

Michał Szułdrzyński z nagrodą w kategorii Publicystyka


Michał Szułdrzyński (”Rzeczpospolita”) zdobył nagrodę Grand Press w kategorii Publicystyka.

Michał Szułdrzyński otrzymał nagrodę za tekst ”Klasa średnia z łaski PiS”, w którym wyjaśnia, że budowa nowej klasy średniej jest zabiegiem celowym, bo ma się ona stać zapleczem na długie lata gwarantującym poparcie Prawu i Sprawiedliwości.

Pozostałe nominacje w kategorii Publicystyka

„Księga dżungli, czyli klasa średnia patrzy w dół” – tekst Karoliny Lewestam („Dziennik Gazeta Prawna”) o tym, jak mylne pojęcie o biedzie ma polska klasa średnia.

„Pany czy chamy” – tekst Grzegorza Szymanika („Duży Format – Gazeta Wyborcza”), w którym autor analizuje, jak wiele zachowań Polaków wskazuje na pozostałości po pańszczyźnie i tradycji folwarku.

„Europa. Wyznanie wiary” – tekst Michała Okońskiego („Tygodnik Powszechny”) o tym, że Euro 2016 we Francji to święto, ponieważ właśnie wtedy wygrywa Europa otwarta i wielokulturowa.

„Uległość” – Ewa Wilk („Polityka”) przedstawia Jarosława Kaczyńskiego, który dla swoich zwolenników jest charyzmatycznym guru.

„11 tygodni, a jednak człowiek” – tekst Andrzeja Gajcego („Rzeczpospolita”), który w cieniu Czarnego Protestu każe czytelnikowi raz jeszcze rozważyć, kiedy płód staje się człowiekiem.

„Lichwa” – odcinek programu „Państwo w państwie” (Polsat) autorstwa Małgorzaty Mikulskiej-Rembek, Małgorzaty Cecherz, Anny Oblickiej i Przemysława Talkowskiego pokazujący działalność zorganizowanych grup, które udzielają pożyczek lichwiarskich, by dzięki temu móc przejmować nieruchomości za ułamek ich wartości.

Kulczyk Investments Grupa Żywiec Grupa LUX MED MoneyGram Polska Google Nest Bank KGHM POLIN Samsung
© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl