podgląd wydruku drukuj

Grand Press Digital otrzymał Jarosław Kuźniar


Nagrodę Grand Press Digital 2016 otrzymał Jarosław Kuźniar z Onetu.

Jarosław Kuźniar jest pierwszym polskim dziennikarzem, który na tak dużą skalę używa transmisji za pośrednictwem Periscope’a i Facebook Live. Zaczynał od programu #Jaroscope, który najczęściej powstawał w drodze do pracy w TVN. W 2016 roku Kuźniar przeszedł do dziennikarstwa w pełni internetowego. Jego codzienny program „Onet Rano.”, to nowy w Polsce format łączący różne elementy dziennikarstwa. Jest na stronie głównej portalu, w aplikacji mobilnej, na Facebook Live, Periscopie, YouTube, w Vod.pl oraz w skróconej formie w nowej telewizji Zoom TV. Kuźniar tylko na Twitterze ma ponad pół miliona obserwujących. Jest założycielem start-upów Goforworld.com i Goforguide.com.

Nagroda jest przyznawana za wykazanie się innowacyjnym podejściem w wykorzystaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej.

Do Grand Press Digital 2016 nominowano również twórcę i właściciela serwisu sportowego Weszlo.com oraz stację TVN 24 za aplikację mobilną Ameryka Wybiera.

Nominowanych do tej nagrody wybrała redakcja magazynu „Press” po zasięgnięciu opinii specjalistów od mediów cyfrowych, przedstawicieli polskich wydawców, nadawców, firm badawczych, start-upów i agencji kreatywnych.

Sponsorem nagrody Grand Press Digital jest Google.

Kulczyk Investments Grupa Żywiec Grupa LUX MED MoneyGram Polska Google Nest Bank KGHM POLIN Samsung
© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl