podgląd wydruku drukuj

Włodzimierz Szaranowicz z Nagrodą im. Bohdana Tomaszewskiego

Włodzimierz Szaranowicz od lat pracuje w TVP, ale warsztatu sprawozdawcy sportowego uczył się w Polskim Radiu. Jego komentarz sportowy jest inteligentny i emocjonalny zarazem, cechuje go duża kultura słowa. Potrafi wzbogacić odbiór każdego widowiska sportowego, które komentuje. Ma w dorobku obsługę 16 igrzysk olimpijskich (letnich i zimowych), a kierowany przez niego kanał TVP Sport skończył w tym roku dziesięć lat i należy do stacji, które w ostatnim czasie nie straciły ani widzów, ani wiarygodności.

Nagrodę im. Bohdana Tomaszewskiego ustanowił magazyn "Press" w porozumieniu z Fundacją im. Bohdana Tomaszewskiego w roku śmierci tego znamienitego dziennikarza. Nagradzamy nią dziennikarzy sportowych cechujących się doskonałym warsztatem, elegancją w posługiwaniu się językiem polskim oraz wysoką kulturą zawodową i osobistą.

W drugiej edycji nagrody nominowani byli również Paweł Wilkowicz (Sport.pl) i Mirosław Żukowski („Rzeczpospolita”)

Sponsorem Nagrody im. Bohdana Tomaszewskiego jest Samsung – producent smartfona Samsung Galaxy S7 edge, który oferuje zaawansowany aparat fotograficzny, doskonały ekran Super Amoled, wydajny procesor i wodoszczelną obudowę.

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl