podgląd wydruku drukuj

Vadim Makarenko laureatem Grand Press Digital


(fot. Piotr Król/Press)

Nagrodę Grand Press Digital 2015 otrzymał Vadim Makarenko, redaktor zarządzający serwisem BIQdata.pl „Gazety Wyborczej”. Wyróżnienie przyznawane jest za innowacyjne podejście w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej.

Vadim Makarenko drugi rok z rzędu otrzymał nominację za prowadzenie z sukcesem pionierskiego projektu z kategorii dziennikarstwa danych. Serwis BIQdata.pl to ambitny i najbardziej innowacyjny na polskim rynku projekt łączący profesjonalne dziennikarstwo z technologią. Efektem są doskonałe codzienne materiały redakcyjne. A tegoroczne udane działania komercyjne z pogranicza reklamy i tzw. akcji specjalnych (np. przy PZU Maratonie Warszawskim) pokazują, że odpowiednie wykorzystanie potencjału, jaki drzemie w redakcji rozumiejącej big data, może przynieść nie tylko wymierne korzyści czytelnikom, ale i finansowe wydawcy.

Vadim Makarenko otrzymał czek na 15 tys. zł.

W tegorocznej edycji Grand Press Digital nominowano również: Rafała Madajczaka (ASZdziennik.pl), Łukasza Mężyka i Michała Kolanko (300polityka.pl), ObserwatorFinansowy.pl i pasmo #dziejesienazywo (WP.tv). Partnerem nagrody jest firma Google.

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl