podgląd wydruku drukuj

Nagroda w kategorii News otrzymał Jacek Czarnecki


(fot. Piotr Król/Press)

Nagrodę Grand Press w kategorii News otrzymał Jacek Czarnecki (Radio Zet) za ”Aferę madrycką”.

News Jacka Czarneckiego był o tym, że posłowie PiS Adam Hofman i Mariusz Kamiński, jadąc w parlamentarną delegację do Madrytu, pobrali z Kancelarii Sejmu diety na wyjazd samochodem, ale polecieli tam tanimi liniami, wyłudzając w ten sposób pieniądze z budżetu.

Pozostałe nominacje w kategorii News:

„Ustawianie konkursów w NIK? Prokuratura chce uchylenia immunitetów Kwiatkowskiemu i Buremu” – materiał Macieja Dudy i Roberta Zielińskiego (TVN24.pl), którzy ujawnili, że prokuratura zarzuca prezesowi NIK Krzysztofowi Kwiatkowskiemu wpływanie na wyniki konkursów na dyrektorów delegatur, a szefowi klubu parlamentarnego PSL Janowi Buremu wpływanie na szefa NIK, by w kierownictwie delegatury zasiadł jego człowiek.

Cykl „Nowe stenogramy smoleńskie” – Tomasz Skory (RMF FM) ujawnił, że są nowe stenogramy rozmów prowadzonych na pokładzie Tu-154 tuż przed katastrofą w Smoleńsku i że udało się odczytać 30 proc. słów więcej, niż podano we wcześniejszych stenogramach.

„SKOK bez przeszkód” – tekst Anny Gielewskiej (opublikowany we „Wprost”) o tym, że przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego wysłał list do najważniejszych osób w państwie z informacją, iż współzałożyciel SKOK senator Grzegorz Bierecki wyprowadził kilkadziesiąt milionów złotych do spółki, której jest dziś właścicielem i prezesem.

„Nauczycielka podczas lekcji uciszała dzieci, zaklejając im usta taśmą” – news Tomasza Jankowskiego (Radio Zet) ujawniający dramat uczniów zerówki z podstawówki w Szczodrem na Dolnym Śląsku, wobec których nauczycielka stosowała groźby i niecodzienne kary.

Cykl „Afera Bury – Schossler” – Marek Balawajder i Krzysztof Zasada (RMF FM) ujawnili, że pomiędzy szefem klubu parlamentarnego PSL Janem Burym a wiceszefem policji generałem Mirosławem Schosslerem dochodziło do nieformalnych spotkań, a poseł wykorzystał policję do rozgrywek politycznych.

„Koszmar młodej matki. Urodziła nie swoje dziecko – Mariusz Parkitny („Głos Szczeciński”) ujawnił, że podczas zabiegu in vitro w szpitalu klinicznym w Policach doszło do pomyłki, w wyniku której kobieta urodziła córkę, która nie jest jej biologicznym dzieckiem.


© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl