podgląd wydruku drukuj

W kategorii Publicystyka ”Hala odlotów”


(fot. Piotr Król/Press)

Emitowany w TVP Kultura cykl „Hala odlotów – Kultura i polityka” i „Hala odlotów – Dlaczego Kościół ma problem z seksem?” dostał nagrodę Grand Press w kategorii Publicystyka.

Uczestnicy kultowego już programu ”Hala odlotów” w TVP Kultura rozmawiają z przyszłymi posłami o zadaniach kultury, a w drugiej debacie – o stosunku Kościoła katolickiego do seksu.

Pozostałe nominacje w kategorii Publicystyka:

„Wielka nuda małej stabilizacji” – tekst Michała Olszewskiego (opublikowany w „Tygodniku Powszechnym”) o tym, że polska klasa średnia przespała ostatnie ćwierćwiecze, a prawica w tym czasie budowała mity, dzięki którym PiS wrócił do władzy.

„Już zapomnieliśmy o torturach CIA?” – pyta Jakub Dymek (Krytykapolityczna.pl), zdziwiony, że polskie media wciąż uznają tortury w Starych Kiejkutach za nie nasz problem.

„Grube miliardy złotych za przywileje silnych”  – tekst Zbigniewa Bartusia („Dziennik Polski”) prezentujący sugestywne dane, jak budowlaniec czy kasjerka składają się na emeryturę i ubezpieczenie zdrowotne dla rolników.

„Zapał kontrreformatorów” – Karolina Lewestam („Dziennik Gazeta Prawna”) wieszczy długą serię małych zwycięstw prawicy, dowodząc, że w starciu wartości wygrywają te, które można głośno wykrzyczeć.

„Jak pamiętać ludobójstwo” – audycja radiowa Dariusza Rosiaka „Raport o stanie świata” (Program III Polskiego Radia), w której autor wyjaśnia, dlaczego eksterminacja Ormian nie jest w Turcji uznana za ludobójstwo.

„Państwo w państwie: Historia państwa Czerpak wraz z jej kontynuacją” – odcinek programu emitowanego w Polsacie i Polsat News, w którym redakcja przedstawia urzędniczą paranoję, której ofiarą padli państwo Czerpak: gdy chcąc rozbudować dom, odkryli, że przez ich działkę biegnie wodociąg, którego nigdy nie było na mapach; nie ukarano winnych zaniedbania, tylko wydano nakaz rozbiórki ich domu.

 

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl