podgląd wydruku drukuj

Justyna Kopińska autorką najlepszego reportażu prasowego

„Oddział chorych ze strachu” Justyny Kopińskiej (”Gazeta Wyborcza – Duży Format” to najlepszy reportaż prasowy w konkursie Grand Press.

Wstrząsający reportaż ”Oddział chory ze strachu” ujawnia bezkarność byłej ordynator oddziału dla młodzieży szpitala psychiatrycznego w Starogardzie Gdańskim, która do dziś nie poniosła kary za znęcanie się nad chorymi.

Pozostałe nominacje w kategorii Reportaż prasowy:

„Miłość z piasku” – reportaż Anny Śmigulec („Gazeta Wyborcza – Duży Format”), opowieść o miłości, która spełniła się po 43 latach.

„Rozmowa z ojcem”  – reportaż wyznanie Jarosława Mikołajewskiego („Gazeta Wyborcza – Magazyn Świąteczny”), w którym syn rysuje pełen emocji obraz ojca, odkrywając po latach, jak bardzo są podobni.

„Pisarz, który wymyślił wojnę” – reportaż Grzegorza Szymanika („Gazeta Wyborcza – Duży Format”) o trzech pisarzach ze wschodniej Ukrainy, autorach książek o wojnie na Ukrainie. Tylko że oni wymyślili wojnę, zanim ta rzeczywiście do nich przyszła.

„Szklane dreszcze” – reportaż Grzegorza Szymanika („Gazeta Wyborcza – Duży Format”) o wirtualnej rzeczywistości, w jakiej żyją, wydają pieniądze i zarabiają użytkownicy portali kamerkowych.


© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl