podgląd wydruku drukuj

Barbara Włodarczyk nagrodzona w kategorii Reportaż telewizyjny

Nagrodę Grand Press w kategorii Reportaż telewizyjny otrzymała Barbara Włodarczyk (TVP 1), autorka reportażu ”Święta wojna Rosjan”.

Barbara Włodarczyk w reportażu ”Święta wojna Rosjan”, idąc tropem historii hymnu wojennego „Święta wojna”, rozbiera dumę i duszę Rosjan na czynniki pierwsze i podaje je widzowi na tacy.

Pozostałe nominacje w kategorii Reportaż telewizyjny:

„Prostytutka. Łajza bez szkoły” – reportaż Rafała Zalewskiego („Interwencja”, Polsat) o 30-letniej Dorocie, która od czterech lat jest nękana przez stalkera, a żadne państwowe służby nie chcą jej pomóc.

„Byliśmy braćmi” – reportaż Arlety Bojke o Ukraińcach, którzy poszli walczyć za ojczyznę, choć muszą zabijać tych, z którymi kiedyś mieszkali po sąsiedzku.

„Sześć metrów do nieba” – reportaż Wojciecha Bojanowskiego (TVN 24) z Melilli na granicy Maroka z Hiszpanią, gdzie codziennie setki mieszkańców Afryki Zachodniej próbuje przeskoczyć 6-metrowy płot odgradzający ich od lepszego życia.

Cykl „Patryku, Karolino, szukam was” – Milena Sławińska („Interwencja”, Polsat) pomaga 32-letniej Paulinie Kubiak znaleźć przyrodnie rodzeństwo, z którym rozdzielono ją wiele lat temu.

„Zemsta krwi” – reportaż Tomasza Sekielskiego („Po prostu”, TVP 1) opowiadający o wielowiekowej tradycji w Albanii polegającej na stosowaniu prawa zwyczajowego „śmierć za śmierć”, w wyniku którego ok. 5 tys. osób w tym kraju musi się ukrywać przed nielegalną zemstą.

„Huczne szkolenie radnych” – reportaż Artura Borzęckiego („Interwencja”, Polsat) o tym, jak zadłużona gmina Obrowo zafundowała swoim radnym szkolenie w Zakopanem, a właściwie pięciodniową wycieczkę z atrakcjami.

 

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl