podgląd wydruku drukuj

Piotr Pacewicz przeprowadził najlepszy wywiad


(fot. Piotr Król/Press)

W kategorii Wywiad w konkursie Grand Press nagrodzono wywiad ”Zupa z maryśki” Piotra Pacewicza („Gazeta Wyborcza – Wysokie Obcasy”) z Dorotą Gudaniec, matką Maksa, pierwszego dziecka leczonego w Polsce marihuaną medyczną.

Pozostałe nominacje w kategorii Wywiad:

Jest czas obłapiania i jest czas miłości” – rozmowa Katarzyny Kubisiowskiej („Gazeta Wyborcza – Magazyn Świąteczny”) z pisarzem Jerzym Pilchem o tym, jak choroba zmieniła jego postrzeganie starości.

„Wiem, że już nigdy nie założę nogi na nogę” – Majka Lisińska-Kozioł („Dziennik Polski”) rozmawia z Magdaleną Sipowicz, ofiarą katastrofy kolejowej pod Szczekocinami, która od trzech lat uczy się żyć na nowo.

„Byłem oportunistą” – wywiad Roberta Mazurka („Plus Minus. Rzeczpospolita”) z Józefem Oleksym, w którym polityk podsumowuje swoje życie.

„Trans z Jezusem” – rozmowa Błażeja Strzelczyka („Tygodnik Powszechny”) z Kingą Kosińską, która opowiada, jak trudno osobom po korekcie płci zyskać akceptację w społeczeństwie i Kościele.

„Kiedy w lustrze nie widzisz szkieletu” – rozmowa Ewy Wołkanowskiej-Kołodziej („Gazeta Wyborcza – Wysokie Obcasy”) z partnerem anorektyczki o tym, jak ta choroba potrafi zniszczyć związek.

 

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl