podgląd wydruku drukuj

Grand Press Digital dla redakcji ”Dziennika Zachodniego”


Redakcja ”Dziennika Zachodniego” została laureatem nagrody Grand Press Digital.

Redakcja „Dziennika Zachodniego” została nagrodzona za wzorcowe wykorzystanie najnowszych narzędzi cyfrowych w pracy regionalnych dziennikarzy. Ich reportaże multimedialne przygotowane za pomocą narzędzia edytorskiego Creativist są na światowym poziomie, a mapa kibiców aglomeracji śląskiej o kilka miesięcy wyprzedziła podobną, zrobioną przez londyński „The Guardian”. Z kolei głównym kanałem relacji z akcji ratunkowej po wybuchu w katowickiej kamienicy był dla „Dziennika Zachodniego” Twitter. To dowód, że są liderem technologicznym nie tylko wśród redakcji regionalnych.

Grand Press Digital to nagroda dla dziennikarza bądź redakcji za innowacyjne podejście w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej. Została przyznana przez redakcję "Press" po konsultacjach z 32 specjalistami od nowych mediów i technologii. Partnerem nagrody jest Google.

Do nagrody Grand Press Digital nominowani byli również: Jarosław Kuźniar (TVN 24), Vadim Makarenko („Gazeta Wyborcza”), Przemysław Pająk (SpidersWeb.pl), Wawrzyniec Smoczyński („Polityka”, „Polityka Insight”).

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl