podgląd wydruku drukuj

Grand Press Digital dla redakcji ”Dziennika Zachodniego”


Redakcja ”Dziennika Zachodniego” została laureatem nagrody Grand Press Digital.

Redakcja „Dziennika Zachodniego” została nagrodzona za wzorcowe wykorzystanie najnowszych narzędzi cyfrowych w pracy regionalnych dziennikarzy. Ich reportaże multimedialne przygotowane za pomocą narzędzia edytorskiego Creativist są na światowym poziomie, a mapa kibiców aglomeracji śląskiej o kilka miesięcy wyprzedziła podobną, zrobioną przez londyński „The Guardian”. Z kolei głównym kanałem relacji z akcji ratunkowej po wybuchu w katowickiej kamienicy był dla „Dziennika Zachodniego” Twitter. To dowód, że są liderem technologicznym nie tylko wśród redakcji regionalnych.

Grand Press Digital to nagroda dla dziennikarza bądź redakcji za innowacyjne podejście w wykorzystywaniu nowoczesnych technologii w pracy dziennikarskiej. Została przyznana przez redakcję "Press" po konsultacjach z 32 specjalistami od nowych mediów i technologii. Partnerem nagrody jest Google.

Do nagrody Grand Press Digital nominowani byli również: Jarosław Kuźniar (TVN 24), Vadim Makarenko („Gazeta Wyborcza”), Przemysław Pająk (SpidersWeb.pl), Wawrzyniec Smoczyński („Polityka”, „Polityka Insight”).

Kulczyk Investments Grupa Żywiec Grupa LUX MED MoneyGram Polska Google Nest Bank KGHM POLIN Samsung
© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl