podgląd wydruku drukuj

Anna Śmigulec autorką najlepszego reportażu prasowego


„Głupia sprawa” Anny Śmigulec („Gazeta Wyborcza – Duży Format”) to najlepszy reportaż prasowy w konkursie Grand Press.

Wstrząsający reportaż ”Głupia sprawa” Anny Śmigulec („Gazeta Wyborcza – Duży Format”) to historia niesłusznie skazanego za zabójstwo Czesława Kowalczyka, który przesiedział 12 lat w więzieniu, tracąc nie tylko najlepsze lata swojego życia, ale też miłość jedynego syna.

Pozostałe nominacje w kategorii Reportaż prasowy

„Byliśmy normalną rodziną” – reportaż Marcina Wójcika („Gazeta Wyborcza – Duży Format”) o katolickiej rodzinie, w której było wszystko oprócz wiary i miłości, co skończyło się zabójstwem żony przez męża.

„Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie” – reportaż Justyny Kopińskiej („Gazeta Wyborcza – Duży Format”) opisujący skandaliczną opiekę, a właściwie nękanie i wykorzystywanie dzieci w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym Zgromadzenia Sióstr Boromeuszek w Zabrzu.

„Serce Marysi” – reportaż Edyty Gietki („Polityka”) o Marii Gaj z Dziewkowic, genialnej nastolatce, która z determinacją realizuje życiowy cel: skończyć dobre zagraniczne szkoły, by zostać znanym chirurgiem i móc wyleczyć chorą siostrę.

„Rysy” – reportaż Edyty Gietki („Polityka”) o tym, jak bohater pierwszego polskiego przeszczepu twarzy stał się medialną ofiarą błędu lekarzy, którzy ujawnili dane dawcy i biorcy.

„Solidarność w tygrysiej klatce” – reportaż Bartosza T. Wielińskiego („Gazeta Wyborcza – Duży Format”) opisujący mało znany fakt strajku głodowego zorganizowanego w NRD-owskim więzieniu w 1981 roku w imię solidarności z polską „Solidarnością”.  

„Miłość bezwzględna” – reportaż Pawła Piotra Reszki („Gazeta Wyborcza – Duży Format”) o ogromnej rodzicielskiej miłości Henryka i Joli: sami podjęli się opieki nad nieuleczalnie chorym synkiem, któremu w szpitalu nie dawano szans.

 

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl