podgląd wydruku drukuj

Tomasz Sekielski zrobił najlepszy reportaż telewizyjny


W kategorii Reportaż telewizyjny w konkursie Grand Press za reportaż ”Zabójcy marzeń” nagrodę otrzymał Tomasz Sekielski (”Po prostu”, TVP 1)

Reportaż „Zabójcy marzeń” Tomasza Sekielskiego opowiada o ofiarach ukraińskiego Majdanu, zwykłych ludziach, którzy wykazali się niezwykłym patriotyzmem.

Pozostałe nominacje w kategorii Reportaż telewizyjny

„Jedno życie” – reportaż Izoldy Czmok-Nowak („Magazyn ekspresu reporterów”, TVP 2), którego bohaterem jest raper Mak. Po trudnym dzieciństwie spędzonym w domu dziecka i wielu życiowych przejściach nawrócił się i dziś pogubionej młodzieży rapuje o tym, że warto uwierzyć w siebie i Boga.

„Powiedzieć tak. Historia modelki ocalonej z piekła” – reportaż Inki Boguckiej-Zawiślak („Magazyn ekspresu reporterów”, TVP 2) będący opowieścią modelki Anny Golędzinowskiej o tym, jak przeszła przez piekło włoskiego show-biznesu, a zdobywszy sławę i znajomości, na pielgrzymce w Medjugorie zrozumiała, gdzie jest jej miejsce na ziemi.

„Brazylijska wojna futbolowa” – reportaż Wojciecha Bojanowskiego (TVN 24) pokazujący Brazylię tuż przed mundialem – kraj, w którym rządzi piłka, ale także korupcja i przestępczość.

„Słowiańska gra w wojnę” – reportaż Wojciecha Bojanowskiego (TVN 24) powstały pod Słowiańskiem na Ukrainie, gdzie ofiarami walk między ukraińskim wojskiem a prorosyjskimi separatystami są cywilni mieszkańcy regionu.

„Tanzania” – reportaż Martyny Wojciechowskiej i Marka Kłosowicza z cyklu „Kobieta na krańcu świata” (TVN) opowiadający o nieludzkim losie albinosów w Tanzanii, na których urządza się polowania, by z ich ciał sporządzać talizmany.

„Dzieci Afganistanu” – reportaż Piotra Świerczka i Łukasza Smolnika (TVN 24 Biznes i Świat) o tym, jak misje wojskowe w Afganistanie wpłynęły nie tylko na życie żołnierzy, ale też miejscowej ludności, zwłaszcza dzieci.

 

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl