podgląd wydruku drukuj

Najlepszy wywiad przeprowadził Grzegorz Sroczyński

Nagrodę Grand Press w kategorii Wywiad otrzymał Grzegorz Sroczyński („Gazeta Wyborcza”) za wywiad „Byliśmy głupi” z Marcinem Królem.

Grzegorz Sroczyński z Marcinem Królem rozmawiał m.in. o winie inteligencji i rządzących wobec słabszych grup społecznych.

Pozostałe nominacje w kategorii Wywiad

„Michał Rusinek. Wdowy należy palić” – rozmowa Małgorzaty I. Niemczyńskiej („Gazeta Wyborcza – Duży Format”) o tym, jaki jest naprawdę wieloletni sekretarz Wisławy Szymborskiej.

„Prof. Romuald Dębski: Jestem z pacjentką na dobre i na złe” – wywiad Aleksandry Szyłło („Gazeta Wyborcza – Duży Format”) z szefem kliniki położnictwa i ginekologii Szpitala Bielańskiego o tym, że wykonywanie aborcji to dla lekarza naprawdę ostateczność.

„Depresja Justyny Kowalczyk. »Trzy ostatnie lata mojego życia okazały się kłamstwem«” – rozmowa Pawła Wilkowicza (Sport.pl) o najcięższej walce najlepszej polskiej narciarki: z własną depresją.

„Miasto trupów” – wywiad Krzysztofa Kwiatkowskiego („Gazeta Wyborcza – Wysokie Obcasy”) z Barbarą Seidler, która jako 13-latka przeżyła powstanie warszawskie.

„Ja tylko doradzałem” – wywiad Rafała Wosia („Dziennik Gazeta Prawna”) z Jeffreyem Sachsem o jego krytycyzmie wobec własnych teorii, które głosił w młodości.

„Wykonuję taki zawód” – rozmowa Adriana Stachowskiego (Dwutygodnik.com) z Jackiem Hugo-Baderem o odpowiedzialności dziennikarza za słowo i za opisywanych ludzi.

 

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl