podgląd wydruku drukuj

Dziennikarstwo specjalistyczne: nagrodzona Edyta Gietka


(Fot. Szymon Jankowski)

Edyta Gietka z "Polityki" zwyciężyła w kategorii Dziennikarstwo specjalistyczne konkursu Grand Press.

„Rżnący, szarpiący, miażdżący...” to tekst Edyty Gietki („Polityka”) o wstrząsającym zjawisku w polskiej służbie zdrowia: ekonomii bólu.

Pozostałe nominacje w kategorii Dziennikarstwo specjalistyczne:

„Wszyscy wiedzą, ile zarabiasz?” – tekst Katarzyny Brejwo („Gazeta Wyborcza – Duży Format”) wyjaśniający, dlaczego w Norwegii zarobki każdego obywatela są jawne i dostępne w Internecie.

„Szczepionka na czytanie” – Wojciech Staszewski („Newsweek Polska”) rozmawia z dwojgiem nauczycieli o tym, jak przekonać młodych do czytania.

„Bógmacher” – tekst Marcina Kowalskiego („Gazeta Wyborcza – Duży Format”) opisujący, na czym polega polska bukmacherka i jak można się uzależnić od zakładów sportowych.

„Zanim padnie ostatni as” – tekst Edyty Gietki („Polityka”) opisujący, jak choroba Alzheimera zabiera nam siebie i że można się przed nią częściowo bronić.

„O obrotach ciał prawniczych” – Sylwia Czubkowska („Dziennik Gazeta Prawna”) opisuje problem zwany revolving door: gdy autor danej ustawy prawnej staje się jej beneficjentem.

„Siepomaga” – tekst Izy Michalewicz („Gazeta Wyborcza – Duży Format”) pokazujący, że choć na pomaganiu innym biznesu się nie zrobi, ma się wielką życiową satysfakcję.

Kulczyk Investments Grupa Żywiec Grupa LUX MED MoneyGram Polska Google Nest Bank KGHM POLIN Samsung
© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl