podgląd wydruku drukuj

Dziennikarstwo specjalistyczne: nagrodzona Edyta Gietka


(Fot. Szymon Jankowski)

Edyta Gietka z "Polityki" zwyciężyła w kategorii Dziennikarstwo specjalistyczne konkursu Grand Press.

„Rżnący, szarpiący, miażdżący...” to tekst Edyty Gietki („Polityka”) o wstrząsającym zjawisku w polskiej służbie zdrowia: ekonomii bólu.

Pozostałe nominacje w kategorii Dziennikarstwo specjalistyczne:

„Wszyscy wiedzą, ile zarabiasz?” – tekst Katarzyny Brejwo („Gazeta Wyborcza – Duży Format”) wyjaśniający, dlaczego w Norwegii zarobki każdego obywatela są jawne i dostępne w Internecie.

„Szczepionka na czytanie” – Wojciech Staszewski („Newsweek Polska”) rozmawia z dwojgiem nauczycieli o tym, jak przekonać młodych do czytania.

„Bógmacher” – tekst Marcina Kowalskiego („Gazeta Wyborcza – Duży Format”) opisujący, na czym polega polska bukmacherka i jak można się uzależnić od zakładów sportowych.

„Zanim padnie ostatni as” – tekst Edyty Gietki („Polityka”) opisujący, jak choroba Alzheimera zabiera nam siebie i że można się przed nią częściowo bronić.

„O obrotach ciał prawniczych” – Sylwia Czubkowska („Dziennik Gazeta Prawna”) opisuje problem zwany revolving door: gdy autor danej ustawy prawnej staje się jej beneficjentem.

„Siepomaga” – tekst Izy Michalewicz („Gazeta Wyborcza – Duży Format”) pokazujący, że choć na pomaganiu innym biznesu się nie zrobi, ma się wielką życiową satysfakcję.

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl