podgląd wydruku drukuj

Szumowski i Przedlacki wygrali w kategorii Reportaż telewizyjny


W kategorii Reportaż telewizyjny konkursu Grand Press nagrodę otrzymali Wojciech Szumowski i Michał Przedlacki z "Superwizjera" TVN.

„Cena marzeń Syryjczyków” to wstrząsający reportaż Wojciecha Szumowskiego i Michała Przedlackiego („Superwizjer”, TVN) nakręcony w Syrii o życiu cywilnych mieszkańców Aleppo, bezbronnych ofiar walk z reżimem Baszara el-Asada.

Pozostałe nominacje w kategorii Reportaż telewizyjny:

„Ksiądz Mariusz – ojciec” – Iwona Poreda-Łakomska („Po prostu”, TVP 1) odnalazła na Ukrainie księdza Mariusza G. wysłanego tam przez poznańską kurię, kiedy wyszło na jaw, że będąc obecnym przy porodzie swojego dziecka, ksiądz nie zrobił nic, by uratować mu życie.

„Prawo do miłości” – poruszający reportaż Małgorzaty Frydrych („Interwencja”, Polsat) o niepełnosprawnej Arlecie, która wraz z narzeczonym walczy o prawo do kochania, normalnego życia i posiadania rodziny.

„Mój mały bohater” – reportaż Faustyny Szebesty-Kowalskiej („Magazyn ekspresu reporterów”, TVP 2) o 11-letnim Maćku, który sam opiekuje się swoimi chorymi rodzicami.

„Miłosierdzie gminy” – Monika Góralewska („Superwizjer”, TVN) ujawnia bezradność i niekompetencję urzędników gminnych, którzy odebrali dwójkę dzieci naturalnej rodzinie, a po ich zamordowaniu nie potrafią zrobić nic, by tej rodzinie pomóc.

„Uzbrojeni ochroniarze i miliony. Wojna o stację” – reportaż Rafała Zalewskiego („Interwencja”, Polsat) o tym, jak gmina dla pieniędzy sprzedała działkę wraz z nienależącą do niej stacją benzynową, doprowadzając do jej bezprawnego przejęcia.

„Stoi czy płynie?” – opowieść Aliny Suworow („Magazyn ekspresu reporterów”, TVP 2) o tym, że polski wymiar sprawiedliwości potrafi skazać na więzienie za złowienie siedmiu rybek we własnym stawie.

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl