podgląd wydruku drukuj

Bartosz T. Wieliński autorem najlepszego reportażu prasowego


(Fot. Szymon Jankowski)

Laureatem w kategorii Reportaż prasowy konkursu Grand Press został Bartosz T. Wieliński  z "Gazety Wyborczej".

„Jesteś nr. 71” to reportaż Bartosza T. Wielińskiego („Gazeta Wyborcza – Duży Format”) o horrorze, jaki w austriackich sierocińcach przeżywały dzieci odbierane samotnym matkom i biednym rodzinom.

Pozostałe nominacje w kategorii Reportaż prasowy:

„Wstyd rodziny Topf” – reportaż Katarzyny Brejwo („Gazeta Wyborcza – Duży Format”) odkrywający historię rodziny niemieckich przedsiębiorców, której nazwisko widniało na każdym piecu krematoryjnym w obozach koncentracyjnych.

„Biała siła, Białystok” – Grzegorz Szymanik („Gazeta Wyborcza – Duży Format”) starał się wyjaśnić, co w Białymstoku jest żyzną glebą dla nienawiści rasowej.

„Teraz wszyscy jesteśmy twoimi oczami, Ahmedzie Hararo” – reportaż Grzegorza Szymanika („Gazeta Wyborcza – Duży Format”) o demonstrantach z placu Tahrir w Egipcie, którzy zdają sobie sprawę z tego, że ich rewolucja jeszcze się nie skończyła.

„Straszne skutki aresztowania wójta” – reportaż Juliusza Ćwielucha („Polityka”) o tym, jak w pewnej gminie kolejne władze z demokracją radzić sobie nie potrafiły.

„Szatan” – reportaż Katarzyny Surmiak-Domańskiej („Gazeta Wyborcza – Duży Format”) o tym, jak trauma po molestowaniu w dzieciństwie przez księdza oraz obojętność otoczenia doprowadziły młodą dziewczynę do samobójstwa.

„Idź i jedz!” – reportaż Ewy Wołkanowskiej-Kołodziej („Gazeta Wyborcza – Duży Format”) otwierający oczy na nowy rodzaj dyskryminacji w społeczeństwie dobrobytu: wobec ludzi otyłych.
 

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl