podgląd wydruku drukuj

Media o Grand Press 2012

biznes.onet.pl

Jerzy Jurecki Dziennikarzem Roku 2012

Jerzy Jurecki w głosowaniu 51 polskich redakcji zdobył najwięcej punktów – 41. Wyprzedził Wojciecha Jagielskiego z Polskiej Agencji Prasowej (22 pkt), Wawrzyńca Smoczyńskiego z ”Polityki” (20 pkt) oraz redaktora naczelnego ”Kuriera Słupeckiego” Janusza Ansiona i Tomasza Zimocha z Programu I Polskiego Radia (po 14 pkt). ”Dziękuję przede wszystkim redakcjom, które zauważyły, że tam na Podhalu, w górach jest taki jeden gościu, który próbuje coś jeszcze zawalczyć. Jestem optymistą, bo należę do tego pokolenia, które wyrasta z podziemia” – mówił, odbierając nagrodę, Jerzy Jurecki.

 

biznes.pl
To krakowianin z urodzenia, zakopiańczyk z wyboru, z zawodu inżynier po Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

fakty.tvn24.pl
Jerzy Jurecki z ”Tygodnika Podhalańskiego” został dziś nagrodzony tytułem Dziennikarza Roku.

interaktywnie.com
Oprócz Jerzego Jureckiego w pierwszej piątce znaleźli się: Wojciech Jagielski z Polskiej Agencji Prasowej, Wawrzyniec Smoczyński z tygodnika Polityka, Janusz Ansion - redaktor naczelny Tygodnika Słupeckiego oraz Tomasz Zimoch z radiowej Jedynki.

krakow.gazeta.pl
Laureat tytułu Dziennikarz Roku zasłynął w tym roku w mediach tym, że wcielił się w Czubakę (Chewbacca) - postać z filmu "Gwiezdne wojny" - aby udowodnić, że szef należącego do samorządu Centrum Kultury i Promocji Gminy w Czarnym Dunajcu bierze pieniądze od handlarzy, którzy prowadzą stoiska podczas Hołdymasu, czyli dożynek w tej miejscowości.

m.polskatimes.pl
Jurecki w tegorocznym plebiscycie otrzymał 41 głosów. Kolejne miejsca zajęli: Wojciech Jagielski z PAP (22 głosy), Wawrzyniec Smoczyński z "Polityki" (20 głosów) oraz Janusz Ansion z "Kuriera Słupeckiego" i komentator sportowy Polskiego Radia Tomasz Zimoch (obaj otrzymali po 14 głosów).

media2.pl
Po raz szesnasty redakcje z całej Polski przyznały dziennikarskie nagrody Grand Press, których organizatorem jest branżowy miesięcznik Press. Dziennikarzem Roku 2012 został Jerzy Jurecki z "Tygodnika Podhalańskiego".

natemat.pl
Jerzy Jurecki dziękował dziennikarzom, że zauważyli, że na Podhalu "stara się coś robić". Jurecki był całkowicie nagrodą zaskoczony. Powiedział, że jedyny krawat zostawił w Zakopanem. Jurecki wydaje "Tygodnik Podhalański" od prawie 23 lat.

podhale24.pl
Jerzy Jurecki, wydawca i dziennikarz śledczy "Tygodnika Podhalańskiego", został wybrany Dziennikarzem Roku 2012 w głosowaniu polskich redakcji. Nagroda ustanowiona przez redakcję branżowego miesięcznika "Press", przyznawana jest za profesjonalizm, promowanie światowych standardów pracy w mediach i przestrzeganie etycznych kanonów zawodu.

tvp.info
Jurecki zasłynął w tym roku w mediach tym, że wcielił się w Chewbaccę – postać z filmu „Gwiezdne wojny” – aby udowodnić, że szef należącego do samorządu Centrum Kultury i Promocji Gminy w Czarnym Dunajcu bierze pieniądze od handlarzy, którzy prowadzą stoiska podczas Hołdymasu, czyli dożynek w tej miejscowości.

wiadomosci.gazeta.pl
Dziennikarzem Roku 2012 został Jerzy Jurecki z "Tygodnika Podhalańskiego". Konkurs od 1997 r. organizuje miesięcznik "Press". Przyznano także nagrody "Grand Press" za na najlepsze materiały dziennikarskie. W kategorii "Wywiad" nagrodzono Annę Wacławik-Orpik z TOK FM.

wp.pl
Jurecki zasłynął w tym roku w mediach tym, że wcielił się w Czubakę - postać z filmu "Gwiezdne wojny" - aby udowodnić, że szef należącego do samorządu Centrum Kultury i Promocji Gminy w Czarnym Dunajcu bierze pieniądze od handlarzy, którzy prowadzą stoiska podczas Hołdymasu, czyli dożynek w tej miejscowości.

wiadomosci.wp.pl
Dzięki przebraniu Jurecki był świadkiem, jak podejrzewany przez redakcję dyrektor inkasuje pieniądze od sprzedawców. Jako Czubaka Jurecki też zapłacił 50 zł - za prawo do fotografowania się z uczestnikami Hołdymasu.

dziennik.com
Oprócz tytułu Dziennikarza Roku podczas gali przyznano nagrody Grand Press.

dziennikwschodni.pl
Jurecki w głosowaniu polskich redakcji zdobył najwięcej punktów – 41 punktów.

gazetaprawna.pl
Jerzy Jurecki, dziennikarz i wydawca "Tygodnika Podhalańskiego", został w poniedziałek Dziennikarzem Roku w konkursie miesięcznika "Press". Podczas gali w Warszawie wręczono też nagrody Grand Press za najlepsze materiały dziennikarskie.

kurierlubelski.pl
Laureat tytułu Dziennikarz Roku zasłynął w tym roku w mediach tym, że wcielił się w Czubakę.

pap.pl
10.12. Warszawa (PAP) - Jerzy Jurecki, dziennikarz i wydawca "Tygodnika Podhalańskiego", został w poniedziałek Dziennikarzem Roku w konkursie miesięcznika "Press". Podczas gali w Warszawie wręczono też nagrody Grand Press - za najlepsze materiały dziennikarskie.

tokfm.pl
Jako Czubaka Jurecki też zapłacił 50 zł - za prawo do fotografowania się z uczestnikami Hołdymasu. Nie dostał za to pokwitowania. "Tygodnik Podhalański" opisał całą sprawę w tekście "Daliśmy łapówkę na Hołdymasie". Po publikacji sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Nowym Targu.

tvn24.pl
W kategorii "dziennikarstwo śledcze" zwyciężył Tomasz Patora ("Uwaga!" TVN) za materiał "Afera solna", w którym ujawniono, że na rynek spożywczy trafiała sól wypadowa nadająca się wyłącznie do celów przemysłowych.

wyborcza.pl
Grand Pressy przyznano także w pozostałych ośmiu kategoriach. W kategorii "News" statuetka przypadła Romanowi Osicy z RMF FM za informację, że "generał Sławomir Petelicki nie żyje oraz że prawdopodobnie nie było to samobójstwo". Najlepsi w kategorii "Publicystyka", zdaniem członków jury, byli Agnieszka Zalewska i Przemysław Talkowski - autorzy polsatowskiego programu "Państwo w Państwie".

42tp.pl
W najnowszym wydaniu Wiadomości Telewizyjnych TP: Jurek Jurecki najlepszym dziennikarzem według miesięcznika Press; Wino Szczawnica, Woda Zakopiańska - czy te nazwy są legalne?; Ewakuacja turystów z wyciągu na Hali Gąsienicowej - to na szczęście tylko ćwiczenia; Otwarcie dużej sceny Teatru Witkacego po remoncie; Łyżwiarstwo szybkie - sport zapomniany przez media.

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl