podgląd wydruku drukuj

Grand Press w kategorii News dla Romana Osicy

Romana Osicę z RMF FM nagrodzono w kategorii News w konkursie Grand Press.

Roman Osica otrzymał nagrodę za informację o tym, że generał Sławomir Petelicki nie żyje oraz że prawdopodobnie było to samobójstwo.

Pozostałe nominacje w kategorii News:

- Cykl „Taśmy PSL” – opublikowane przez Piotra Nisztora („Puls Biznesu”) nagrania rozmów działaczy PSL odsłaniających nepotyzm i machlojki w spółkach związanych z resortem rolnictwa. W efekcie minister rolnictwa Marek Sawicki ustąpił ze stanowiska, a sprawę zaczęły badać prokuratura i CBA.

- „Sensacyjne nagrania w sprawie Amber Gold” – tekst Samuela Pereiry („Gazeta Polska Codziennie”) powstały w wyniku dziennikarskiej prowokacji Pawła Mitera, która dowiodła, że prezes Sądu Okręgowego w Gdańsku chciał uzgadniać z rzekomym urzędnikiem kancelarii premiera termin posiedzenia sądu w sprawie aresztowanego właściciela Amber Gold Marcina P.

- „Kościołowi ile się da” – tekst Marcina Pietraszewskiego („Gazeta Wyborcza”) ujawniający, że istnieje rządowy raport o pracy Komisji Majątkowej opisujący nieprawidłowości, w wyniku których straty ponosił skarb państwa.

- „Rzeczpospolita, unijne centrum inwigilacji ludzi” – tekst Roberta Zielińskiego („Dziennik Gazeta Prawna”) udowadniający, że jesteśmy najbardziej inwigilowanym krajem w Europie.

- „Zabrali matkę w nocy na oczach jej dzieci” – news Mireli Mazurkiewicz („Nowa Trybuna Opolska”) o policjantach, którzy w nocy zabrali z domu kobietę, ponieważ nie zapłaciła 2,3 tys. zł grzywny, a jej dwoje małych dzieci umieścili w pogotowiu opiekuńczym.

- Informacja Kingi Kessler-Malinowskiej („Info Serwis” TVP Info) o tym, że w Szczekocinach na Śląsku doszło do wypadku kolejowego.

W kategorii News do nagród Grand Press zgłoszono 40 prac.

 

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl