podgląd wydruku drukuj

Dziennikarstwo śledcze: najlepszy materiał Tomasza Patory

Tomasz Patora (”Uwaga!” TVN) zwyciężył w kategorii Dziennikarstwo śledcze w konkursie Grand Press za materiał ”Afera solna”.

Materiał Tomasza Patory był efektem śledztwa, które ujawniło, że na rynek spożywczy trafiała sól wypadowa nadająca się wyłącznie do celów przemysłowych.

 

Pozostałe nominacje w kategorii Dziennikarstwo śledcze:

- cykl tekstów Sylwestra Latkowskiego i Michała Majewskiego („Wprost”), którzy - próbując wyjaśnić kulisy afery Amber Gold - odkryli, że syn premiera Michał Tusk pracował równocześnie dla portu lotniczego i OLT Express, popadając w konflikt interesów.

- „Murzyni pana Mirka” – tekst Wojciecha Cieśli („Newsweek Polska”) i materiał Mariusza Gierszewskiego (Radio Zet) ujawniające, że działacz Platformy Obywatelskiej Mirosław Skorupski bez licencji sprowadza piłkarzy z Afryki, co zdaniem Fundacji La Strada pachnie handlem żywym towarem.

- cykl tekstów Artura Grabka („Rzeczpospolita”) ujawniających nieprawidłowości przy konkursie na e-podręczniki – wielomilionowe zlecenia trafiały do firm i ludzi z otoczenia wiceministra edukacji.

- „W imieniu Kościoła” – materiał Bertolda Kittela, Jarosława Jabrzyka i Michała Stankiewicza („Superwizjer” TVN), w którym dzięki dziennikarskiej prowokacji wykazano, że państwo mogło płacić za mienie oddawane Kościołowi na podstawie zawyżonych wycen sporządzonych przez rzeczoznawców pracujących dla osób z Komisji Majątkowej.

- „Spuchnięta głowa króla kokainy” – tekst Marka Górlikowskiego i Romana Daszczyńskiego („Gazeta Wyborcza”) odkrywający dziwne okoliczności śmierci łącznika karteli narkotykowych Artura B. po tym, jak trafił do więzienia w Sztumie.

- cykl „Tak się kręci film na giełdzie” Karola Jedlińskiego („Puls Biznesu”) ujawniający, że współpracownik prezesa Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wspierał produkcję filmu, w który zaangażowana jest partnerka prezesa, a oferty wsparcia filmu otrzymały osoby związane z rynkiem NewConnect.

W kategorii Dziennikarstwo Śledcze do nagrody Grand Press zgłoszono 52 prace.

 

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl