podgląd wydruku drukuj

W kategorii Publicystyka zwyciężyli autorzy ”Państwa w państwie”

Autorzy programu ”Państwo w państwie” Polsatu Agnieszka Zalewska i Przemysław Talkowski otrzymali nagrodę Grand Press w kategorii Publicystyka.

”Państwo w państwie” to program pokazujący, że polski wymiar sprawiedliwości ma kłopot z instytucją świadka koronnego, który może oskarżyć niewinnych ludzi, wyjechać z kraju i zniknąć na zawsze.

Pozostałe nominacje w kategorii Publicystyka:

- „Ambaras z polskością” – tekst Bartłomieja Sienkiewicza („Tygodnik Powszechny”), w którym autor przekonuje, że problemem Polaków nie jest brak patriotyzmu, lecz ambicje cywilizacyjne zaspokajane tandetnymi podróbkami.

- „Życie z wyboru” – tekst Marzeny Zdanowskiej („Znak”) uświadamiający nam, że rozwój medycyny i wiedzy genetycznej stawia człowieka przed pytaniem: jak daleko można się posunąć w walce o życie.

- „Czy jesteście normalni” – śledztwo Wojciecha Staszewskiego (Gazeta.pl), w którym autor udowadnia, że bycie normalnym nie jest zarezerwowane tylko dla tych, którzy uważają się za normalnych.

- „Raport Doing Business 2013. Skąd ten sukces?” – tekst Rafała Wosia („Dziennik Gazeta Prawna – Magazyn”) o tym, że awans Polski w prestiżowym rankingu Banku Światowego jest w znacznej mierze skutkiem udanego lobbingu paru zaangażowanych osób.

- „PKB: złoty cielec współczesnej ekonomii” – tekst Rafała Wosia („Dziennik Gazeta Prawna – Magazyn”), w którym autor wykazuje, dlaczego czasy, gdy dynamika PKB była jedynym wskaźnikiem wzrostu, przechodzą do przeszłości.

- „Federacja albo śmierć” – tekst Wawrzyńca Smoczyńskiego („Polityka”) pokazujący, że może okazać się niezbędne ustanowienie Stanów Zjednoczonych Europy.

W kategorii Publicystyka do nagrody Grand Press zgłoszono 90 prac.

 

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl