podgląd wydruku drukuj

Urszula Jabłońska nagrodzona za najlepszy reportaż prasowy

Urszula Jabłońska (”Gazeta Wyborcza – Duży Format”), autorka reportażu „Jajeczkami się podzielę”, wygrała w kategorii Reportaż prasowy w konkursie Grand Press.

„Jajeczkami się podzielę” to reportaż Urszuli Jabłońskiej, dzięki któremu rozumiemy, dlaczego banki spermy są przepełnione, a pustkami świecą banki komórek jajowych niezbędnych przy in vitro.

Pozostałe nominacje w kategorii Reportaż prasowy:

- „Alibi” – reportaż Izy Michalewicz („Gazeta Wyborcza – Duży Format”) o walce lekarki o godność, prawdę i prawo do pracy w zawodzie po tym, jak została bezpodstawnie oskarżona o spowodowanie śmierci pacjentki.

- „Umieramy we wrześniu” – reportaż Katarzyny Kwiatkowskiej („Gazeta Wyborcza”) pokazujący, że osiem lat po tragedii w szkole w Biesłanie rodzice zabitych uczniów wciąż przeżywają piekło pozostawieni sami sobie.

- „Sprzątające i sprzątane” – reportaż Magdaleny Grzebałkowskiej („Gazeta Wyborcza – Wysokie Obcasy”) opisujący doświadczenia pań sprzątających i pań zatrudniających sprzątaczki – opowieści z dwóch światów zdanych na siebie.

- „Władcy »jamników«” – reportaż Judyty Sierakowskiej („Puls Biznesu Weekend”) opowiadający historię Solange i Krzysztofa Olszewskich: począwszy od pracy gastarbeiterów aż po stworzenie jednej z największych fabryk autobusów w Europie.

- „Tata, moje dziecko” – reportaż Małgorzaty Święchowicz („Newsweek Polska”), który jest mieszanką uczuć: miłości, wyrzutów sumienia i złości, że nasi rodzice zamieniają się z nami rolami i teraz my musimy się o nich troszczyć.

- „Krew skina, krew Żyda” – reportaż Marcina Chodunia („Gazeta Wyborcza”): opowieść byłego skinheada Jakuba, kibica Legii Warszawa, który w wieku 23 lat dowiedział się, że on i cała jego rodzina są Żydami.

W kategorii Reportaż prasowy do nagród Grand Press zgłoszono 121 tekstów.

 

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl