podgląd wydruku drukuj

Reportaż radiowy: najlepszy materiał Chimiaka i Szybińskiej

W kategorii Reportaż radiowy konkursu Grand Press nagrodzono Adriana Chimiaka i Magdaleną Szybińską (Radio Opole) za reportaż ”Lech, Czech i… Rus – Czechosłowacja ‘68”.

Reportaż „Lech, Czech i... Rus – Czechosłowacja ’68” jest historią zbrojnej interwencji w Czechosłowacji w 1968 roku, opowiedzianą głosami polskich żołnierzy i czechosłowackich archiwalnych nagrań radiowych.

Pozostałe nominacje w kategorii Reportaż radiowy:

- „Postanowienie sześciolatki” – reportaż Henryka Dedy i Waldemara Kasperczaka z Fundacji „Głos Ewangelii”, wyemitowany w Radiu Warszawa, będący niebanalną opowieścią byłej narkomanki, która wychodzi z uzależnienia i zaczyna szczęśliwe życie rodzinne.

- „Letni obóz” – reportaż Jana Kasi ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia, wyemitowany w Programie III Polskiego Radia, który opowiada o tym, jak pozornie niewinna zabawa nastolatków w detektywów może prowadzić do deprawacji charakterów.

- „Dopóki walczysz, wygrywasz” – reportaż Jana Kasi wyemitowany w Programie III Polskiego Radia: historia najgorszej drużyny piłki nożnej w Polsce, która przegrywa wszystkie mecze, a jedyny wygrany unieważniają jej władze piłkarskie.

 

W kategorii Reportaż radiowy do nagrody Grand Press zgłoszono 48 materiałów.

 

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl