podgląd wydruku drukuj

Reportaż telewizyjny: nagrodzone materiały Moniki Góralewskiej

Monika Góralewska z ”Superwizjera” TVN otrzymała nagrodę Grand Press w kategorii Reportaż telewizyjny za ”Trzy dni z matką skazanego na śmierć” oraz ”Zobacz, jak wygląda wymiar sprawiedliwości na Białorusi”.

„Trzy dni z matką skazanego na śmierć” jest reportażem o tragedii matki Władysława Kowaliowa skazanego na Białorusi na śmierć za niepowiadomienie władz o planowanym zamachu w mińskim metrze. Natomiast „Zobacz, jak wygląda wymiar sprawiedliwości na Białorusi” to historia skandalicznego śledztwa i procesu, którego efektem były dwa wyroki śmieci.

Pozostałe nominacje w kategorii Reportaż telewizyjny:

- „Barnevernet. Polowanie na dzieci” – reportaż Izabeli Alfredson i Radosława Kietlińskiego (Polsat News) – wstrząsający obraz bezduszności organizacji Barnevernet w Norwegii, która w imię dobra dzieci odbiera je bez ważnych powodów rodzicom i umieszcza w rodzinach zastępczych.

- „Metr nad ziemią” – reportaż Tomasza Wiszniewskiego (Fundacja „Głos Ewangelii”) wyemitowany w Programie 1 TVP: historia mieszkającego na Ukrainie Siergieja, który mimo przejścia 29 operacji amputacji kończyn odnalazł sens życia i czerpie z niego pełnymi garściami.

- „Drewniany” – reportaż Izoldy Czmok-Nowak („Magazyn ekspresu reporterów” TVP 2) o niepełnosprawnym Patryku, który występuje w kabarecie.

- „Świadkowie koronni wodzą za nos prokuratorów” – reportaż Grzegorza Głuszaka („Superwizjer” TVN) o bezkarności prokuratorów, którzy wierząc bezkrytycznie w zeznania świadków koronnych, pakują niewinnych ludzi do aresztu na długie miesiące.

W kategorii Reportaż telewizyjny do nagrody Grand Press zgłoszono 60 materiałów.

 

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl