podgląd wydruku drukuj

Najlepszy wywiad przeprowadziła Anna Wacławik-Orpik

W kategorii Wywiad nagroda Grand Press trafiła do Anny Wacławik-Orpik z Radia Tok FM.

„Seks jest czymś więcej” to wywiad Anny Wacławik-Orpik z chorą na raka Joanną Sałygą, znaną jako blogerka Chustka, o tym, że nowotwór wzmacnia pragnienie życia i pragnienie uczuć; że chorzy także potrzebują erotyki, bliskości i intymności.

Pozostałe nominacje w kategorii Wywiad:

- „Czas kobiet” – wywiad Romana Daszczyńskiego („Gazeta Wyborcza”) z prof. Józefem Włodarskim o tym, że film „Róża” przedstawia historię, która zdarzyła się nie tylko na Mazurach, ale też na Pomorzu czy Śląsku.

- „Zderzenie pokoleń” – wywiad Jacka Żakowskiego („Polityka”) z prof. Januszem Czapińskim o tym, jak żyją dwa pokolenia – Iksy i Igreki - i dlaczego tak różnie.

- „Korpoludek w górach pokornieje” – wywiad Mileny Rachid Chehab („Gazeta Wyborcza”) z himalaistką Anną Lichotą pracującą w londyńskim City, która tłumaczy, dlaczego górska ekspedycja działa lepiej niż antykorporacyjna terapia.

- „Bóg, humor, ojczyzna” – wywiad Donaty Subbotko („Gazeta Wyborcza”) z Andrzejem Mleczką, któremu chodzi o to, żeby było miło, ale podejrzewa, że wielu jego rodaków chce odwrotnie.

- „Śmierci, daj mi umrzeć we śnie” – wywiad Sławomira Zagórskiego („Gazeta Wyborcza”) z prof. Zbigniewem Szawarskim, który przekonuje, że w Polsce wciąż nie dorośliśmy do dyskusji o dobrej śmierci.

- Wywiad Piotra Chęcińskiego z byłym oficerem Mosadu Juvalem Avivem („Info Świat” TVP Info), który uświadamia nam, że Polska stanie się obiektem zainteresowania terrorystów, na co nie jesteśmy przygotowani.

W kategorii Wywiad do konkursu Grand Press zgłoszono 102 prace.

 

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl