podgląd wydruku drukuj

Grand Press w kategorii Dziennikarstwo specjalistyczne dla Staszewskiego

Wojciecha Staszewskiego (”Gazeta Wyborcza – Duży Format) nagrodzono w kategorii Dziennikarstwo specjalistyczne za tekst ”Matapiłkagrajta”.

„Matapiłkagrajta” to tekst Wojciecha Staszewskiego o bylejakości nauki wychowania fizycznego, która prowadzi do tego, że polska młodzież wykarmiona na jogurtach jest wolniejsza i słabsza niż dzieci za komuny.

Pozostałe nominacje w kategorii Dziennikarstwo specjalistyczne:

- „Zły dotyk paparazzich” – tekst Marcina Kowalskiego („Gazeta Wyborcza”) o skomplikowanym związku świata celebrytów i fotografujących ich paparazzich.

- „Leki przed zawałem, czyli historia choroby w pigułce” – Karol Manys („Bloomberg Businessweek Polska”) całe tygodnie przed 1 stycznia br. zapowiadał, że czekają nas gigantyczne problemy w związku z brakiem odpowiednich przepisów o refundacji leków.

- „Pigułki na wrogie przejęcie” – tekst Tomasza Pruska („Gazeta Wyborcza”) będący analizą próby wrogiego przejęcia spółki Sygnity przez Asseco Poland. Autor pokazuje, jak w walce o rynek biznes staje się coraz bardziej brutalny.

- Cykl artykułów o genetycznie zmodyfikowanych organizmach autorstwa Marcina Rotkiewicza („Polityka”), który wywodzi, że prawo europejskie w kwestii żywności genetycznie modyfikowanej jest dziurawe, a autorytety przeciwników GMO są pseudonaukowcami.

- „Wiesz, co jesz?” – tekst Piotra Miączyńskiego i Leszka Kostrzewskiego („Gazeta Wyborcza”) o tym, ile żywności jest w jedzeniu, które kupujemy, i jak producenci robią klientom wodę z mózgu.

W kategorii Dziennikarstwo specjalistyczne do nagród Grand Press zgłoszono 132 prace.

 

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl