podgląd wydruku drukuj

Kategoria Reportaż radiowy - najlepszy materiał Patrycji Gruszyńskiej-RumanW kategorii Reportaż radiowy konkursu Grand Press nagrodzono Patrycję Gruszyńską-Ruman ze Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia za materiał ”Wrócę, kiedy słońce już nie będzie mi potrzebne”.

Reportaż, wyemitowany w Programie I Polskiego Radia, to opowieść o Emilu Barchańskim, 17-latku z Warszawy, zamordowanym w stanie wojennym przez służbę bezpieczeństwa, oraz jego matce, która nie pragnie zemsty, tylko pamięci o synu. 

Pozostałe nominacje w kategorii Reportaż radiowy:
- „Smętek” – reportaż Alicji Kulik (Radio Olsztyn) o tym, jak wysoka kultura dyrektora domu kultury w Białej Piskiej przegrała z niską kulturą burmistrza.
- „Lepsza przyszłość” – reportaż Hanny Bogoryi-Zakrzewskiej (Studio Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia) i Adama Bogoryi-Zakrzewskiego (Telewizja Polsat) emitowany w Programie I Polskiego Radia: tragiczna historia 16-latka, eurosieroty, który po wyjeździe rodziców za chlebem nie poradził sobie z odpowiedzialnością i trafił do zakładu karnego za zabójstwo dziadka. 
- „Zamknięta w butelce ze szkła zielonego” – reportaż Cezarego Galka (Radio Zachód) o heroicznych rodzicach Joli, która od pięciu lat jest w śpiączce, zdana tylko na ich opiekę; historia człowieka zapomnianego przez państwo, lekarzy, opiekę społeczną i Kościół.
- „Złoto w Bełżcu” – reportaż Anny Gmiterek-Zabłockiej (Tok FM) przypominający wstydliwą historię poszukiwaczy złota na terenie byłego obozu zagłady w Bełżcu.

W kategorii Reportaż radiowy do nagrody Grand Press zgłoszono 38 materiałów.

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl