podgląd wydruku drukuj

Kategoria Reportaż telewizyjny - materiał Kaźmierskiej i KietlińskiegoReportaż Agaty Kaźmierskiej i Radosława Kietlińskiego ”Talibowie – druga strona wojny” (Polsat News) otrzymał nagrodę Grand Press w kategorii Reportaż telewizyjny.


Reportaż „Talibowie – druga strona wojny” wyjaśnia, jak doszło do tego, że talibowie, lud religijny i spokojny, przekształcili się w polityczny ruch, z którym nawet Amerykanie nie są w stanie wygrać.  

Pozostałe nominacje w kategorii Reportaż telewizyjny:
- „Norwegia: dramat i nadzieja” – reportaż Moniki Sieradzkiej (TVP 2), który pokazuje dramat na norweskiej wyspie Utøya na podstawie relacji świadków, czyli obecnej tam młodzieży. Film udowadnia, że wbrew planom zamachowca dramat ten zjednoczył, a nie podzielił Norwegów.
- „W milczeniu” – reportaż Ewy Ewart (BBC) emitowany w TVN i TVN 24 pokazujący tragedię rodzin, które straciły bliskich w katastrofie smoleńskiej i to, jak podziały polityczne po niej powstałe powiększają ból tych rodzin. 
- „8.38” – reportaż Tomasza Sekielskiego (TVN 24), w którym oglądamy studio TVN 24 w ostatnich minutach przed katastrofą w Smoleńsku i na żywo obserwujemy, jakiej próbie został poddany profesjonalizm prowadzących i realizujących program telewizyjny.
- „Ludzi nie wolno zabijać” – reportaż Pawła Kaźmierczaka („Magazyn ekspresu reporterów”, TVP 2) – tragiczna historia z Kleszczewa: kobieta została staranowana przez mężczyznę jadącego na quadzie, a policja i prokuratora z Giżycka nie zrobiły nic, by sprawca poniósł jakąkolwiek karę. 
- „Wdowy po ofiarach katastrofy casy: pomoc MON to fikcja” – reportaż Alicji Krystyniak i Jakuba Stachowiaka („Superwizjer”, TVN): rodziny oficerów, którzy zginęli w katastrofie samolotu Casa w Mirosławcu, odkrywają prawdziwą twarz polskiego wojska niewywiązującego się z ogłoszonych deklaracji pomocy. 
- „Wygrać emeryturę” – reportaż Brygidy Frosztęgi-Kmiecik („Magazyn ekspresu reporterów”, TVP 2) o ulicznym skrzypku z Katowic. Ciepła opowieść o człowieku, który postanowił być dobrym podatnikiem i wszystkie datki zapisuje we własnej kasie fiskalnej. 

W kategorii Reportaż telewizyjny do nagrody Grand Press zgłoszono 59 materiałów.

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl