podgląd wydruku drukuj

Kategoria News - Wiktor Bater


(fot. Maciej Piąsta)

Wiktor Bater (Polsat News) pierwszy przekazał informację o katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku.


Zdaniem jury w kategorii News na główną nagrodę zasłużyła pierwsza korespondencja Wiktora Batera dla Polsat News o katastrofie prezydenckiego samolotu w Smoleńsku. Bater pierwszy przekazał informację o wypadku Tu-154.
10 kwietnia rano Bater był w lesie katyńskim. Odebrał telefon od swojego informatora, członka polskiej delegacji czekającej na prezydenta Lecha Kaczyńskiego na lotnisku w Smoleńsku: „Wiktor, prezydent nie przyleci. Samolot się rozbił. Ja nie żartuję. Ja nie żartuję”. Bater potwierdził tę informację u funkcjonariusza BOR, którego poznał dzień wcześniej.
„Pędząc 200 kilometrów na godzinę w kierunku Smoleńska, nadawałem tę informację telefonicznie” – opowiadał Bater miesięcznikowi „Press”.
Laureat otrzymał czek na równowartość 1000 euro.Pozostali nominowani w kategorii News:

1/ „Koktajl Gapika” – materiał Tomasza Patory („Uwaga!” TVN) ujawniający, że znany seksuolog prof. Lechosław Gapik, prezes Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego, molestował pacjentki, stosując elementy hipnozy.
2/ „Słoneczko”, „Orgie gimnazjalistów” – informacje Adama Krzykowskiego i Tomasza Sklinsmonta („Panorama” TVP 2) ujawniające, że tego typu zabawy są na porządku dziennym wśród gimnazjalistów, a w Ostródzie pięć uczennic gimnazjum z tego powodu zaszło w ciążę.
3/ „Parszywa dziesiątka. Jak specsłużby śledziły dziennikarzy” – informacja Wojciecha Czuchnowskiego („Gazeta Wyborcza”) o tym, że przez prawie dwa lata Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralne Biuro Antykorupcyjne i policja monitorowały rozmowy telefoniczne co najmniej dziesięciorga dziennikarzy.
4/ „Kaczyński w prokuraturze: Tusk odpowiedzialny za katastrofę” – informacja portalu TVN24.pl o tym, co zeznał w prokuraturze Jarosław Kaczyński przesłuchiwany w związku z tragedią w Smoleńsku.
5/ „Tajemnice laptopa mordercy” – tekst Wojciecha Czuchnowskiego i Macieja Ostaszewskiego („Gazeta Wyborcza”) ujawniający, że Ryszard C., który zastrzelił działacza w biurze Prawa i Sprawiedliwości w Łodzi, szykował zamach przez kilka miesięcy i zbierał dane o politykach czterech partii.

 

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl