podgląd wydruku drukuj

Kategoria Wywiad - Katarzyna Bielas


(fot. Maciej Piąsta)

Wywiad Katarzyny Bielas z Agnieszką Wojtowicz-Vosloo zdobył Grand Press 2010 w kategorii Wywiad.


Wywiad Katarzyny Bielas pt. „Dziewczyna w kostnicy” został opublikowany w „Wysokich Obcasach” (dodatek „Gazety Wyborczej”). Jest to rozmowa z polską reżyserką Agnieszką Wojtowicz-Vosloo, która udowadnia, że w Hollywood jest miejsce także dla kobiet, o ile nie poddają się stereotypom.

– Przed wywiadem nie wiedziałam o istnieniu Agnieszki Wójtowicz-Vosloo. Propozycja spotkania z nią przyszła do redakcji "Wysokich Obcasów" z Instytutu Polski w Nowym Yorku – mówi Katarzyna Bielas.  – Obawiałam się o tę rozmowę, bo bohaterka była osobą młodą, a ja z góry zakładałam, że tylko ktoś starszy może mieć coś do powiedzenia. Tymczasem Agnieszka okazała się bardzo dojrzała i interesująca. Opowieści o Hollywood, śmierci, przygotowaniach do nakręcenia filmu, godzinach spędzonych w kostnicach pokazały jej determinację zawodową ale i wewnętrzną potrzebę dopełnienia rytuału pogrzebowego, którego nie miała kiedy umarł jej ojciec.

Przeczytaj nagrodzony wywiad Katarzyny Bielas

Pozostałe nominacje w kategorii Wywiad:

1/ „Niech Ziobro nie kłamie” – opublikowana we „Wprost” rozmowa Tomasza Machały z Elżbietą Jakubiak z Prawa i Sprawiedliwości, po której lepiej rozumiemy przemiany Jarosława Kaczyńskiego i późniejszy rozłam w PiS.

2/ „Niegodny w oczach Boga” – Roman Daszczyński („Gazeta Wyborcza”) rozmawia z 42-letnim mężczyzną, który w dzieciństwie padł ofiarą księdza pedofila i nawet po latach nie potrafi się z tego otrząsnąć.

3/ „W życiu trzeba wszystkiego spróbować” – rozmowa Roberta Migdała („Polska Gazeta Wrocławska”) z Wandą Ziembicką, żoną Wojciecha Hasa, o reżyserze, który nie szedł na kompromisy.

4/ „Kobieta i może” – Maciej Drzewicki i Grzegorz Kubicki („Gazeta Wyborcza – Wysokie Obcasy”) rozmawiają z polską żeglarką Martą Sziłajtis-Obiegło, która opowiada, że w samotnym rejsie dookoła świata samotność wcale nie jest najtrudniejsza.

5/ „Jak chodzi o lawiny, to nie ma mądrych” – opublikowany w „Gazecie Wyborczej” wywiad Bartka Dobrocha z ratownikami górskimi Janem Krupskim i Józefem Uznańskim o historii TOPR, o zmianach w ratownictwie i o tym, że w górach od sprzętu ratowniczego wciąż ważniejsi są ludzie.

6/ „Wróciłem z piekła” – wywiad Katarzyny Kaczorowskiej („Polska Gazeta Wrocławska”) z ortopedą Andrzejem Pozowskim, którego niesłusznie oskarżono o korupcję.

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl