podgląd wydruku drukuj

Artur Domosławski Dziennikarzem Roku 2010


Dziennikarze, którzy zdobyli najwięcej punktów: Tomasz Lis, Artur Domosławski (zwycięzca), Anita Werner, Mariusz Szczygieł, Jarosław Kuźniar (fot. Tomasz Stasiak)

Artur Domosławski, autor biografii Ryszarda Kapuścińskiego został Dziennikarzem Roku 2010.

Zwycięzcą konkursu Dziennikarz Roku 2010 jest Artur Domosławski.  Reporter „Gazety Wyborczej” jest autorem głośnej biografii Ryszarda Kapuścińskiego „Kapuściński non-fiction”, która podzieliła środowisko dziennikarskie. Mimo to zdobył on najwięcej głosów redakcji. 
W tym roku, o tym kto zostanie Dziennikarzem Roku zdecydowało jury, a nie wyłącznie głosy redakcji. Żaden z nominowanych nie otrzymał bowiem wymaganych regulaminem konkursu 15 proc. głosów. W takiej sytuacji o ostatecznym zwycięstwie decyduje jury Grand Press. To uznało, że tytuł należy jednak osobie, którą wskazało najwięcej redakcji.

-  Wiedziałem, że moja praca podzieliła środowisko dziennikarskie, choć mniej, niż się mówi – powiedział Domosławski "Presserwisowi" po odebraniu nagrody. – Mam nadzieję, że z dyskusji, jaką wywołała, wyciągnięte zostaną wnioski, że przyniesie ona jakieś efekty dla środowiska, także dla kultury, choć o tym, czy tak się stanie, przekonamy się pewnie dopiero za kilka lat. Cieszę się i jestem usatysfakcjonowany – dodał.

 


Rozmowa z Arturem DomosławskimW piątce dziennikarzy, którzy otrzymali najwięcej głosów  znaleźli się:

1. Artur Domosławski („Gazeta Wyborcza”)
2. Tomasz Lis (TVP 2, „Wprost”)
3. Anita Werner („Fakty”, TVN 24)
4. Mariusz Szczygieł („Gazeta Wyborcza”)
5. Jarosław Kuźniar (TVN 24)


Rozmowa z Mariuszem Szczygłem


Nagroda Dziennikarza Roku przyznawana jest za profesjonalizm, promowanie światowych standardów pracy w mediach i przestrzeganie etycznych kanonów zawodu. Nominacje nadsyłają kolegia redakcyjne polskich gazet, czasopism, stacji radiowych i telewizyjnych.
Nagrodą dla Dziennikarza Roku jest samochód Citroën C5 oraz statuetka stalówki.

Sponsorami Grand Press 2010 są: Grupa Żywiec SA, sieć Plus, PKN Orlen SA, Citroën, Bank Pekao SA. Partnerem wspierającym jest Press-Service Monitoring Mediów, a partnerami technologicznymi Top Rental i Popler.tv

 

 


Artur Domosławski odbiera nagrodę dla Dziennikarza Roku 2010

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl