podgląd wydruku drukuj

W kategorii news Szymon Jadczak i Maciej Kuciel z TVN

Nagrodę Grand Press 2009 w kategorii news i czek na równowartość 1000 euro otrzymali Szymon Jadczak i Maciej Kuciel z TVN.

Jury nagrodziło ich za reportaże „Dobre, bo szwedzkie” wyemitowane w programie „Uwaga!”, ujawniające, że prywatna firma sprowadziła do Polski ponaddwudziestoletnie mięso pochodzące z zapasów szwedzkiej armii, które następnie trafiało m.in. do szkół, przedszkoli i domów dziecka, a nie nadawało się do spożycia dla ludzi.

Obejrzyj nagrodzony reportaż.

Pozostali nominowani w tej kategorii:
1/ „Afera hazardowa” – informacja Brygidy Grysiak (TVN 24) o tym, że CBA ostrzegło m.in. prezydenta i premiera, iż powstająca nowelizacja ustawy hazardowej zagraża interesom ekonomicznym państwa.

2/ „Wiceprezes Pekao straciła posadę za zlecone kontrakty” – tekst Dawida Tokarza („Puls Biznesu”) odsłaniający kulisy odwołania Katarzyny Niezgody-Walczak ze stanowiska wiceprezesa Banku Pekao SA. Autor ujawnił, że powodem były zlecenia na usługi szkoleniowe i indywidualny coaching, które pani wiceprezes kierowała do spółki Sparrow związanej z jej życiowym partnerem Tomaszem Kammelem.

3/ Cykl „Minister Graś łamał prawo?” – teksty Tomasza Syguta i Leszka Konarskiego („Super Express”) ujawniające, że rzecznik rządu Paweł Graś od 13 lat mieszka za darmo w willi niemieckiego przedsiębiorcy, z którym wcześniej prowadził spółkę, a ponadto złożył nieprawdziwe oświadczenia majątkowe.
Przeczytaj tekst z nominowanego cyklu.

4/ „Wywiad nie wiedział, że zaginął szyfrant” – ujawnili Robert Zieliński, Tomasz Butkiewicz i Michał Majewski („Dziennik”), opisując, że przez dwa tygodnie wywiad wojskowy nie wiedział o tym, iż zniknął szyfrant znający najtajniejsze sekrety służb specjalnych.
Przeczytaj nominowany tekst.

5/ „Polska bez tarczy” – informacja Marcina Bosackiego („Gazeta Wyborcza”) z Waszyngtonu, że Stany Zjednoczone porzucają plany budowy tarczy antyrakietowej w Polsce i Czechach.
Przeczytaj nominowany tekst.

6/ „Misiak dobrodziej” – tekst Mikołaja Chrzana („Gazeta Wyborcza”) odkrywający, że senator PO Tomasz Misiak pracował nad stoczniową specustawą, a firma, której jest współwłaścicielem, bez przetargu dostawała zlecenia na realizację tego, co w ustawie jest zapisane.
Przeczytaj nominowany tekst.


Zobacz też:
Fotorelacja z gali Grand Press 2009

Relacja z gali Grand Press 2009 (vidoe)

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl