podgląd wydruku drukuj

Angelika Kuźniak laureatką w kategorii wywiadAngelika Kuźniak otrzymała nagrodę w kategorii wywiad za rozmowę z Hertą Müller.

Wywiad „Przećwiczyłam śmierć” opublikował „Duży Format” – dodatek do „Gazety Wyborczej”. Pisarka Herta Müller opowiada w nim, z jakiej traumy zrodziły się jej książki.

Przeczytaj nagrodzony wywiad.

Pozostali nominowani w tej kategorii:
1/ „Szamanka od pijaków” – rozmowa Jacka Hugo-Badera („Gazeta Wyborcza” – „Wysokie Obcasy”) z Lubow Passar, lekarką narkologiem i psychiatrą, która leczy z alkoholizmu narody zamieszkujące wschodnią Syberię.
Przeczytaj nominowany wywiad.

2/ „Generał Skrzypczak: Oskarżam za Afganistan” – wywiad przeprowadzony przez Pawła Reszkę i Michała Majewskiego („Dziennik”), w którym generał Waldemar Skrzypczak oskarża cywilnych urzędników MON o to, że nie rozumieją realiów polskiego wojska i jego potrzeb oraz nie ufają dowódcom.
Przeczytaj nominowany wywiad.

3/ „Jarosław Gowin uchyla przyłbicę” – wywiad zrobiony w formie komiksu przez Aleksa Kłosia, Tomasza Kwaśniewskiego oraz Przemysława Truścińskiego („Gazeta Wyborcza”), w którym Jarosław Gowin tłumaczy, co może uratować mężczyznę od zguby.
Obejrzyj nominowany wywiad.

4/ „Kolekcjoner bajecznych interesów” – rozmowa Włodzimierza Kalickiego („Gazeta Wyborcza” – „Duży Format”) z Krzysztofem Musiałem, byłym pracownikiem kolei, emigrantem, biznesmenem, a przede wszystkim wielkim kolekcjonerem sztuki i mecenasem.
Przeczytaj nominowany wywiad.

5/ „Mamo, odkryj kołdrę” – wstrząsająca rozmowa Katarzyny Surmiak-Domańskiej („Gazeta Wyborcza” – „Wysokie Obcasy”) z Halszką Opfer, kobietą, która przez połowę życia była wykorzystywana przez swojego ojca.
Przeczytaj nominowany wywiad.

6/ „Ja, Maria Callas” – wywiad Dariusza Zaborka („Gazeta Wyborcza” – „Gazeta na Święta”) z Bogusławem Kaczyńskim, z którego poznajemy nie tylko jego historię, ale też dowiadujemy się o walce o powrót do normalnego życia po udarze.
Przeczytaj nominowany wywiad.


Zobacz też:
Fotorelacja z gali Grand Press 2009

Relacja z gali Grand Press 2009 (vidoe)

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl