podgląd wydruku drukuj

Magdalena Grzebałkowska z nagrodą w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne


Magdalena Grzebałkowska z „Gazety Wyborczej” otrzymał nagrodę Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne.

Grzebałkowską wyróżniono za artykuł z dodatku „Duży Format” „Kocham cię. Zabijmy męża”. Tekst opisuje działalność firmy CT Creative Team naciągającej ludzi na wysyłanie drogich SMS-ów, które potrafią zrujnować konto bankowe i życie.

Przeczytaj nagrodzony tekst.

Pozostali nominowani w tej kategorii:
1/ „Wielki duszny błękit” – rozmowa Aleksandry Stanisławskiej („Rzeczpospolita”) z Tomaszem Nitką, polskim rekordzistą swobodnego nurkowania głębinowego.
Przeczytaj nominowany wywiad.

2/ „Poproś 12 razy” – Wojciech Staszewski („Gazeta Wyborcza” – „Duży Format”) rozmawia z Robertem Kawałką, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Fundraisingu, o tym, że ludzie chcą pomagać innym, tylko trzeba umieć ich prosić o wsparcie.
Przeczytaj nominowany wywiad.

3/ Cykl „Słupy w polskim Internecie” – teksty Zbigniewa Domaszewicza i Tomasza Grynkiewicza („Gazeta Wyborcza”) opisujący, jak cyberprzestępcy rekrutują ludzi do prania pieniędzy kradzionych z kont internetowych.
Przeczytaj nominowany tekst.

4/ Cykl „Powstańcze kalendarium” – zrealizowane przez Edytę Poźniak i Witolda Banacha (Polskie Radio - Informacyjna Agencja Radiowa) kilkuminutowe audycje historyczne poświęcone kolejnym dniom powstania warszawskiego.

5/ „Słupnik z Krakowa” – rozmowa Jacka Żakowskiego („Polityka” – „Niezbędnik Inteligenta”) z profesorem Tadeuszem Gadaczem o jego autorskiej historii filozofii XX wieku i o tym, że chcąc zajmować się filozofią, trzeba jej podporządkować całe swe życie.
Przeczytaj nominowany wywiad.

6/ „Pan prąd” – tekst Olgi Woźniak („Przekrój”) opisujący historię życia i wynalazków genialnego Nikoli Tesli, o którym mówi się, że wymyślił XX wiek.
Przeczytaj nominowany tekst.


Zobacz też:
Fotorelacja z gali Grand Press 2009

Relacja z gali Grand Press 2009 (vidoe)

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl