podgląd wydruku drukuj

Michał Matys z nagrodą za najlepszy reportaż telewizyjnyMichał Matys otrzymał Grand Press za najlepszy reportaż telewizyjny. Nagrodzono go za audycję „Kto pokazał tyłek Jaroszewiczowi?” nadaną w TVP 1.

Reportaż opowiada o udanym strajku łódzkich włókniarek w 1971 roku; dowiadujemy się z niego jak ciężko harowały kobiety w komunistycznym przemyśle tekstylnym.

Obejrzyj nagrodzony reportaż..

Pozostali nominowani w tej kategorii:
1/ „Anatomia przemocy” – reportaż Magdaleny Wieczorkowskiej-Klecel i Jana Klecela (Polsat) przedstawiający tragiczną historię Alicji, która przez wiele lat była gwałcona przez własnego ojca, za cichym przyzwoleniem matki.

2/ „Jedno słowo…” – reportaż Beaty Hyży-Czołpińskiej (TVP Polonia) o polskich Kaszubach żyjących od 150 lat w Kanadzie, którzy dopiero niedawno dowiedzieli się o tym, że są Kaszubami i postanawiają poznać swoją historię i utrzymywać więź z krajem.

3/ „Pekin 2008” – reportaż Dagmary Drzazgi (TVP 2) przedstawiający beznadzieję życia, a właściwie wegetacji, w katowickiej dzielnicy Pekin.

4/ „Obywatelka Dorotka” – reportaż Brygidy Frosztęgi-Kmiecik i Izabeli Szukalskiej (TVP Info), które odnalazły urodzoną w 1961 roku 30-milionową Polkę i pokazują, że jej życie, które zaczęło się od kwiatów i prezentów, nie było usłane różami.

5/ „Książę terrorystów” – reportaż Beaty Biel i Przemysława Wojciechowskiego („Superwizjer”, TVN), którzy spotykali się w Dubaju z Abu Daoudem, jednym z najgroźniejszych światowych terrorystów. Jak się okazuje, w latach 70. poszukiwani na całym świecie terroryści na miejsce interesów, odpoczynku i handlu bronią wybrali sobie Warszawę, bo tu czuli się bezpieczni.
Obejrzyj nominowany reportaż..

6/ „Wyrwała się do życia” – reportaż Pawła Kaźmierczaka („Magazyn ekspresu reporterów”, TVP 2) o tragedii Nikoli i jej rodziców: lekarz stwierdził, że dziewczynka zmarła w czasie porodu, ale po sześciu godzinach okazało się, że żyje. Nie wiadomo jednak, czy będzie zdrowa.
Obejrzyj nominowany reportaż.Zobacz też:
Fotorelacja z gali Grand Press 2009

Relacja z gali Grand Press 2009 (vidoe)

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl