podgląd wydruku drukuj

Beata Biel z nagrodą za najlepszy reportaż telewizyjny


Beata Biel otrzymała Grand Press za najlepszy reportaż telewizyjny. Nagrodzono ją za audycję „Pomoc w śmierci".
Reportaż został wyemitowany w programie „Superwizjer" telewizji TVN. Opowiada o szwajcarskiej organizacji Dignitas, która pomaga przeprowadzać samobójstwa na życzenie.
- Patrząc, jak wygrywali w konkursie Grand Press moi koledzy z "Superwizjera", zawsze marzyłam, że kiedyś to ja tu będę stać - zwierzyła się odbierając nagrodę Biel.

Obejrzyj nagrodzony reportaż.

Pozostali nominowani w kategorii reportaż telewizyjny:
1/ „Obcinacze palców" - reportaż Grzegorza Głuszaka („Superwizjer", TVN) pokazujący brutalny gang porywający biznesmenów w celu wyłudzenia okupu i rolę sędzi Barbary Piwnik w ujawnieniu skandalicznych błędów policji w tej sprawie.
2/ „Seksafera w ratuszu" - reportaż Magdaleny Zagały („Superwizjer", TVN) pokazujący władzę prezydenta Olsztyna Czesława Małkowskiego i jej wykorzystywanie wobec podwładnych mu kobiet.
3/ „Policyjne tortury", „Zmowa milczenia" - dwa reportaże Grzegorza Fafińskiego („Magazyn Ekspresu Reporterów", TVP 2) opowiadające o zmowie milczenia w Nowym Mieście Lubawskim, gdzie policjanci na komisariacie od lat bezkarnie znęcali się nad zatrzymanymi.
4/ „Tajemnicze porwanie" - reportaż Roberta Sochy („Superwizjer", TVN) o porwaniu i śmierci Krzysztofa Olewnika, szukający motywów uprowadzenia i ujawniający, jak skandalicznie prowadzono śledztwo.
5/ „Matka" - reportaż Wiesława Palucha („Magazyn Ekspresu Reporterów", TVP 2) o Annie Krupie, która mimo że urodziła się bez rąk, potrafi cieszyć się macierzyństwem.

 Zobacz wręczenie nagrody w kategorii najlepszy reportaż telewizyjny

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl