podgląd wydruku drukuj

Wojciech Staszewski z nagrodą w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne


Wojciech Staszewski z „Gazety Wyborczej" otrzymał nagrodę Grand Press w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne.
Staszewskiego wyróżniono za artykuł „Najniższa półka" wyjaśniający, że chcąc wiedzieć, co się je, trzeba dokładnie czytać etykiety oraz dlaczego tanie produkty mogą być tanie.
- Cieszę się, że coś, co leży na najniższej półce, również znalazło uznanie w oczach jury. I dziękuję wszystkim ludziom - powiedział odbierając nagrodę Staszewski.

Przeczytaj nagrodzony tekst.

Pozostali nominowani w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne:
1/ „Nie mam nic po lewej stronie" - tekst Katarzyny Surmiak-Domańskiej („Gazeta Wyborcza") pokazujący sylwetkę właściciela linii Ryanair Michaela O'Leary'ego i jego sposób prowadzenia biznesu, który wydaje się być kwintesencją kapitalizmu.
2/ „Tylko dla żywych" - wywiad Olgi Woźniak („Przekrój") z Adamem Ragielem, technikiem sekcji zwłok i tanatopraktorem, o tajnikach balsamowania ludzkiego ciała.
3/ „Stąd do nieskończoności" - tekst Stanisława Bajtlika opublikowany w „Gazecie Wyborczej" pokazujący problemy, jakie mamy z pojęciem nieskończoności zarówno w realnym świecie, jak i matematyce lub fizyce.
4/ „Choroby, które zrodziły mistrzów" - tekst Margit Kossobudzkiej („Gazeta Wyborcza") pokazujący, że tajemnicą geniuszu wielu najwybitniejszych artystów była choroba, na którą cierpieli.
5/ „Isabelle znów się uśmiecha" - wywiad Sławomira Zagórskiego („Gazeta Wyborcza") z jednym z trojga chirurgów, którzy w 2005 roku dokonali pierwszego przeszczepu twarzy.
6/ „Obietnice i kłamstwa nadziei" - tekst Edyty Gietki i Pawła Walewskiego („Polityka") opisujący, co to jest przeszczep szpiku i dlaczego nie zawsze bywa ratunkiem dla chorych na białaczkę.

Zobacz wręczenie nagrody w kategorii dziennikarstwo specjalistyczne

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl