podgląd wydruku drukuj

Karolina Wigura laureatką w kategorii wywiad


Karolina Wigura otrzymała Grand Press 2008 w kategorii wywiad za rozmowę z Jürgenem Habermasem.
- Habermas nie taki straszny, jak go malują. Jak widać można z nim porozmawiać, można z nim podyskutować i się zaprzyjaźnić - powiedziała odbierając dyplom i czek Wigura.
Tekst opublikowano w „Dzienniku". Jürgen Habermas, twierdzi w rozmowie, że wspólna Europa staje się anachronizmem.

Pozostali nominowani w kategorii wywiad:
1/ „Byłam gwałcona przez prezydenta Olsztyna" - wywiad Doroty Pawlak („Uwaga!", TVN) z kobietą, która oskarżyła prezydenta Olsztyna o gwałt.
2/ „Polacy nie zasługują na poezję Tuwima" - rozmowa Angeliki Kuźniak („Gazeta Wyborcza") i Agaty Tuszyńskiej z Marcelem Reichem-Ranickim o czasach wojennych w getcie, jego pracy w służbach PRL-u oraz dlaczego według niego polska literatura jest kiepska.
3/ „Moje zielone, ciężkie życie" - wywiad Mileny Rachid Chehab („Przekrój") z brytyjskim dziennikarzem Leo Hickmanem, który opowiada o skutkach przestawienia się na ekologiczne życie.
4/ „Zabiłem rodziców. 27 lat później" - Katarzyna Surmiak-Domańska („Gazeta Wyborcza") rozmawia z mężczyzną, który popełnił tę zbrodnię, próbując się dowiedzieć, jak można iść przez życie z takim ciężarem.
5/ „Ten od wała" - wywiad Macieja Drzewickiego i Grzegorza Kubickiego („Gazeta Wyborcza Gdańsk") z Władysławem Kozakiewiczem o tym, jak naprawdę wyglądała olimpiada w Moskwie i jak słynny gest pomógł mu w życiu.
6/ „Prawda w oczy" - wywiad Andrzeja Dryszela („Przegląd") z prof. Grzegorzem Kołodką, który tłumaczy, dlaczego neoliberalny kapitalizm musiał doprowadzić do kryzysu.

Zobacz wręczenie nagrody w kategorii wywiad

 

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl