podgląd wydruku drukuj

Angelika Kuźniak wyróżniona za reportaż prasowy

Grand Press za najlepszy reportaż prasowy otrzymała w 2008 roku Angelika Kuźniak z „Gazety Wyborczej".
Dziennikarkę nagrodzono za tekst „Zabijali we mnie Heidi" - reportaż opisujący, jak działał system kontrolowanego przez rząd NRD dopingu w sporcie i jakie krzywdy poniosły jego ofiary.

Przeczytaj nagrodzony tekst.

Pozostali nominowani w kategorii reportaż prasowy:
1/ „Ćwiczenia z fizyki" - reportaż Edyty Gietki („Polityka") o ojcu-inżynierze, który dzięki swemu wynalazkowi ratuje nieuleczalnie chorego syna od przedwczesnej śmierci.
2/ „Bez znieczulenia" - reportaż Piotra Głuchowskiego („Gazeta Wyborcza Gdańsk") i Marcina Kowalskiego („Gazeta Wyborcza Bydgoszcz") pokazujący, jak działa podziemie aborcyjne w Londynie, którego klientkami są głównie Polki.
3/ „Polski Borat i tuzin londyńskich opowieści" - reportaż Piotra Głuchowskiego („Gazeta Wyborcza Gdańsk") i Marcina Kowalskiego („Gazeta Wyborcza Bydgoszcz") opisujący obraz Polaka kreowany przez brytyjskie tabloidy.
4/ „Dzień dobry, czy pan zabija?" - reportaż Katarzyny Surmiak-Domańskiej („Gazeta Wyborcza") o tym, jak dokonywana i odbierana jest eutanazja we Francji.
5/ „Pop-Art Radovan, czyli doktor Dabić i mister Karadżić" - Witold Szabłowski („Gazeta Wyborcza ") odbywa w Belgradzie wycieczkę śladami Radovana Karadżicia, ustalając, jak możliwe było wieloletnie ukrywanie się zbrodniarza wojennego pod postacią doktora Dabicia.
6/ „Anna, Fredek i Przyjaciółka" - reportaż Jacka Kowalskiego („Gazeta Wyborcza Bydgoszcz") o historii powstania „Mojej Przyjaciółki" i życiu jej założycielki Anny Krzyckiej.

 Zobacz wręczenie nagrody w kategorii reportaż prasowy

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl