podgląd wydruku drukuj

Ewa Winnicka nagrodzona w kategorii publicystyka


Tekst Ewy Winnickiej, będący podsumowaniem akcji „I'm lepszy", opublikował tygodnik „Polityka". Autorka opisuje segregację w polskich szkołach na skutek ambicji rodziców wywodzących się głównie z tzw. klasy średniej.
- Bardzo jestem wzruszona wrażliwością społeczną jury - powiedziała odbierając nagrodę Winnicka.

Przeczytaj nagrodzony tekst.

Pozostali nominowani w kategorii publicystyka:
1/ „Eurosieroty" - tekst Ewy Winnickiej („Polityka") pokazujący, jak na decyzjach o wyjeździe do pracy za granicą cierpią pozostawione w kraju dzieci.
2/ „Nabiał - czy wiesz, co jesz?" - materiał telewizyjny Martyny Aftyki, Macieja Wójcika i Mariusza Zielińskiego („Uwaga!", TVN) uświadamiający, że mleko najczęściej wcale nie jest zdrowe, w jogurtach bywa trucizna, a w serze nie ma sera.
3/ „Obieg zamknięty" - tekst Mariusza Janickiego i Wiesława Władyki („Polityka"), w którym autorzy analizują przyczyny uzawodowienia polskiej polityki, czyli powstania zamkniętego systemu politycznego, w którym nowo powstające partie nie mają szans na sukces wyborczy.
4/ „Gwałty i mity" - tekst Joanny Podgórskiej („Polityka") opisujący zjawisko tzw. gwałtu randkowego; autorka dowodzi, że brak buntu ze strony dziewczyn wynika ze społecznych stereotypów.

Zobacz wręczenie nagrody w kategorii pubilicystyka

 

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl