podgląd wydruku drukuj

Andrzej Morozowski i Tomasz Sekielski Dziennikarzami Roku 2006

Kolegia redakcyjne z całej Polski zdecydowały, że na tytuł Dziennikarz Roku 2006 zasłużyli dziennikarze TVN-u Andrzej Morozowski i Tomasz Sekielski – otrzymali odpowiednio po 126 i 161 pkt.

„Sprawiedliwość powinna iść przed prawem” - skomentował decyzję o wyborze dwóch dziennikrzy jako Dzienniakrzy Roku redaktor naczelny "Press" Andrzej Skworz, uzasadniając złamanie regulaminu konkursu (stanowi on, że nagroda ta jest niepodzielna). Większość redakcji nominowała właśnie ten dziennikarski tandem do nagrody. Wśród uzasadnień najczęściej pojawiał się argument, że ich program o tzw. taśmach Renaty Begger "nie był prowokacją, a udowodnieniem tego, co działo się w przyrodzie".
Pierwszą piątkę nominowanych do tego tytułu w 2006 roku uzupełniają: Tomasz Lis z Polsatu (46 pkt) - "za stałość poglądów i konsekwencję"; Piotr Zaremba z „Dziennika” (32 pkt), który "broni honoru prasy i udowadnia, że dziennikarze nie dzielą się na prawicowych i lewicowych, ale dobrych i złych"; Tomasz Sianecki z TVN-u (25 pkt), który "nie dał się zaszufladkować",; Bertold Kittel (21 pkt), nazwany przez dziennikarzy "inżynierem w swoim fachu" dziennikarz śledczy „Rzeczpospolitej”. Laureaci otrzymali statuetki pióra oraz czeki równowartości 10 tys. euro.

O laureatach:
Andrzej Morozowski - Urodzony 13 czerwca 1957 r. w Warszawie. Absolwent teatrologii. Szef sekcji politycznej w TVN 24, gdzie prowadzi program „Skaner polityczny”. Prowadził „Studio 24”, a razem z Tomaszem Sekielskim „Prześwietlenie” i „Kuluary”. Wcześniej pracował w Radiu Zet, w Radiu Wolna Europa i w TVP. Był sprawozdawcą sejmowym w „Teleexpressie”. Nagrody: Wiktor 2005 w kategorii najbardziej ceniony dziennikarz (razem z Tomaszem Sekielskim i Andrzejem Turskim) oraz – również z Sekielskim – nagroda im. Andrzeja Wojciechowskiego (2006), Nagroda Mediów Niptel 2006. Laureat Telekamery 2007 w kategorii publicystyka. 

Tomasz Sekielski - Karierę dziennikarską zaczynał w Radiu VOX w Bydgoszczy, następnie trafił do Radia WAWa. Kolejny etap to rozgłośnia regionalna Polskiego Radia w Warszawie – Radio dla Ciebie. Od czerwca 1997 roku reporter „Faktów” TVN-u. Poza pracą reporterską w latach 2001–2002 był współprowadzącym „Kropki nad i”, od czerwca 2004 przez rok współtworzył z Andrzejem Morozowskim program publicystyczny „Prześwietlenie” w TVN 24, a od września 2005 „Teraz my” TVN-u. Nagrodzony w 2001 roku Trofeum Elle w kategorii osobowość telewizyjna. W 2004 nominowany do Nagrody im. Dariusza Fikusa w kategorii twórcy w mediach. W tym samym roku nominowany do tytułu Dziennikarz Roku w konkursie miesięcznika „Press” oraz do nagrody Grand Press w kategorii news. Laureat Wiktora w kategorii najwyżej ceniony dziennikarz, komentator, publicysta za rok 2005, nominowany do nagrody Grand Press 2005 w kategorii news.

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl