podgląd wydruku drukuj

Grand Press 2007 w kategorii publicystyka

Tadeusz Sławek za artykuł "Osamotnienie żałoby" został uhonorowany nagrodą Grand Press w kategorii publicystyka.
Tekst Sławka opublikował "Tygodnik Powszechny". Są to rozważania autora o sensie przeżywania żałoby narodowej. Wynika z nich, że nie wszyscy musimy zachowywać się tak samo.

Przeczytaj nagrodzony tekst

Pozostałe nominowane prace w tej kategorii:
1/ „Sześć lat w zawieszeniu” – tekst Joanny Cieśli („Polityka”) pokazujący, jak niesłuszne oskarżenie może strącić człowieka na dno osamotnienia – na przykładzie uniewinnionego po sześciu latach byłego prezydenta Łodzi Marka Czekalskiego.
2/ „Człowiek z ekranu” - Piotr Stasiak („Polityka”) pokazuje, że wszechobecne dziś ekrany zmieniają nasze życie, zwyczaje i rynek.
3/ „Posiedzisz... to powiesz” – artykuł Andrzeja Dryszela („Przegląd”) analizujący nową jakość polskiego wymiaru sprawiedliwości: ludzi aresztuje się bez dowodów winy, by wymusić zeznania obciążające innych lub ich samych.
4/ „Nie narzucajcie nam poczucia winy” – tekst Wacława Radziwinowicza („Gazeta Wyborcza”) dowodzący na przykładzie Katynia, że Rosjanie nie chcą uczyć prawdziwej historii swego kraju.
5/ „Magazyn 24 godziny” – rozmowa Bogdana Rymanowskiego (TVN 24) z prof. Władysławem Bartoszewskim o polskim życiu politycznym. 
6/ „Pozostaje prawda” – dokument Cezarego Galka (Polskie Radio Zachód) na temat działających w Archidiecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej księży-agentów SB.

© 2007 Grand Press. All Rights Reserved. Projekt i wykonanie: performer.pl